Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Aktualności

  Powitanie Lata 2021 - muzyczny piknik w Karwiku

  Powitanie Lata w Karwiku zebrało Pomoc dla Łukasza!

  Historia bywa smutna ale droga może zmienić obrót i nabrać słońca. To właśnie Lato najbardziej kojarzy się ze słońcem. To właśnie z okazji przywitania Lata w Karwiku historia Łukasza nabrała więcej słońca.

  Prześwietlona Woda w Piszu (1)

  Prześwietlona Woda w Piszu! Da się Pić?

  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piszu zakończyło kolejną inwestycję w kwietniu 2021 roku. Nowym elementem instalacji dezynfekcji wody uzdatnionej jest lampa UV. Ma ona zapewnić bezpieczną i skuteczną dezynfekcję wody.

  Jak prac ubrania z lumpeksu w Piszu

  Jak prac ubrania z Piskiego lumpeksu?

  Wiele osób z Pisza buszuje po sklepach z odzieżą używaną i mają rację. Ubrania używane są zdrowsze dla skóry, ponieważ wielokrotne pranie już dawno wypłukało całą chemię. Ale nie tak szybko. Nim ubrania trafią do sklepu, muszą zostać zdezynfekowane i oczyszczone z całego zła (np. z gronkowca lub e. coli).

  Ognisko Muzyczne Zagrało Swojemu Miastu w Piszu!

  Odbyło się W piątek 25 Czerwca 2021r. dźwięki muzyki klasycznej zabrzmiały w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu. Odbyło się już 37 edycji z cyklu „Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu” i zgodnie z tradycją w pierwszym tygodniu kalendarzowego Lata Ognisko zagrało i w tym roku. już 37 edycji z cyklu „Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu” i zgodnie z tradycją w pierwszym tygodniu kalendarzowego Lata Ognisko zagrało i w tym roku. W piątek 25 Czerwca 2021r. dźwięki muzyki klasycznej zabrzmiały w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu.

  Odkryto Mapę Mazur z XVI w

  Odkryto Mapę Mazur z XVI w.

  Historyk z Olsztyna odnalazł w archiwach w Berlinie nieznaną wcześniej mapę Mazur, wstępnie datować na początek XVI w. O swoich ustaleniach historyk dr Robert Klimek poinformował na łamach najnowszego numeru pisma regionalno-historycznego “Masovia”.

  Co przedstawia odnaleziona mapa Mazur?

  Zegar odlicza czas i Muzyka gra! Szantowy koncert na uruchomienie Zegara.

  📜 W niedzielę 27 czerwca 2021r. w Kościele Parafii św. Jana Chrzciciela w Piszu odbyła się Msza święta odpustowa oraz uroczyste uruchomienie zegara na wieży kościoła.

  👉 W drugiej części Wydarzenia na Pl. Daszyńskiego odbył się Szantowy koncert Zespołu oJ TaM oraz poczęstunek w trakcie koncertu!

  Fotorelacja z Zawodów Spławikowych dla dzieci w Piszu

  Zawody Spławikowe dla Dzieci

  Fotorelacja z Zawodów Spławikowych dla dzieci w Piszu!! Młodzi Piscy wędkarze i wędkarki pokazali jak się łowi ryby! Brawo! ✅ Pamiętaj, że Każde Wydarzenie, Ogłoszenie i Firmę na Portalu Piski.pl