Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Brawura na wodzie. Śmigłowiec zabrał 5-latkę z rozciętą nogą.

  Brawura na wodzie. Śmigłowiec zabrał 5-latkę z rozciętą nogą

  Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło na jeziorze Bełdany. W zdarzeniu ucierpiała 5-latka. Dziewczynka płynęła na dmuchanym materacu doczepionym linką do jachtu żaglowego za sterami, którego stał jej ojciec. W pewnym momencie zsunęła się i wpadła do wody. Kiedy ojciec próbował ją wyciągnąć śruba napędowa silnika rozcięła dziewczynce nogę. Śmigłowcem zabrana została do szpitala. Załoga jachtu była trzeźwa.

  W niedzielę (27 czerwca br.) około południa, na jeziorze Bełdany, doszło do wypadku, w którym ucierpiała 5-latka.

  Dziewczynka wraz z ojcem, babcią i dziadkiem wypoczywali na jachcie żaglowym. Przyjechali na Mazury z Warszawy. 5-latka płynęła na dmuchanym materacu doczepionym linką do jachtu. W pewnym momencie dziecko zsunęło się i wpadło do wody. Ojciec zatrzymał łódź i próbował wyciągnąć córkę.

  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przez przypadek złapał za manetkę sterowniczą silnika zwiększając jego obroty. W tym momencie śruba napędowa rozcięła dziewczynce nogę.

  Załoga jachtu natychmiast powiadomiła o zdarzeniu służby ratunkowe i spłynęła do najbliższego portu. 5-latka śmigłowcem przetransportowana została do szpitala w Olsztynie. Załoga jachtu była trzeźwa. Dziewczynka miała na sobie kamizelkę ratunkową.

  Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Apelują też do wypoczywających na wodzie i nad wodą o zachowanie zdrowego rozsądku i odpowiedzialności, bo jak widać niewinna zabawa może mieć tragiczny finał.

  Źródło: KPP w Piszu

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu

  Greenpeace alarmuje na temat Puszczy Piskiej

  Greenpeace alarmuje na temat Puszczy Piskiej!


  Greenpeace Polska opublikował na swoim profilu fanpage, post w którym alarmuje na temat Puszczy Piskiej. Do zamieszczonych zdjęć Puszczy dodali opis – “Puszcza Piska to stracona szansa!”.

  O tym jak beztroski kowal z Jagodnego skradł diabłu rogi

  O tym jak beztroski kowal z Jagodnego skradł diabłu rogi

  Przed wieloma wiekami, u schyłku XVI wieku, żył we wiosce Jagodne stary kowal Dobrogost. Syna miał jedynego spadkobiercę, o imieniu Siemowit. Z czasem większość obowiązków w kuźni przejął dziedzic, ojciec utracił już krzepkość a i w krzyżu go niemiłosiernie łupało. Na brak pracy narzekać nie mogli, dużo we wsi koni było do podkucia, a i z Jańsborka zdarzył się klient na kraty do okien czy okucia drzwiowe. Żyli sobie spokojnie na skraju osady, w domku krytym strzechą i pięknym widokiem na łąki.