Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Dewastacja brzegu Jeziora Roś i terenu gminy Biała Piska? Członek zarządu Starostwa zamieszany?

  Zamieszany w Dewastację brzegu Jeziora Roś i terenu gminy Biała Piska! To członek zarządu Piskiego Starostwa _

  Pod koniec Czerwca 2021 roku wędkarze zaalarmowali państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” w Piszu o niepokojącej sytuacji, której byli świadkami. Wędkarze zauważyli, że potężna koparka dewastuje brzeg jeziora Roś.

  Na skutek inspekcji ustalono, że roboty prowadzone są nielegalne. Na skutek prowadzonych tam prac dokonano dewastacji 570 m​2 nadbrzeża jeziora, a także zasypanie 540 m​2 lądu urobkiem wydobytym nielegalnie z pogłębienia jeziora.

  Lokalizacja zdarzenia na Jeziorze Roś.

  W wyniku inspekcji ustalono, że roboty prawdopodobnie prowadzi Andrzej Kurzątkowski, ponieważ prace odbywały się na jego działce. Właścicielowi nakazano natychmiastowe wstrzymanie wszelkich prac.

  Dla niezorientowanych przypominamy, że Andrzej Kurzątkowski to były Burmistrz Białej Piskiej oraz były Przewodniczący Rady Powiatu w Piszu. Obecnie jest członkiem Zarządu Starostwa Powiatowego w Piszu.

  Naczelnik wydziału budownictwa w Piszu poinformowała, że Pan Andrzej Kurzątkowski w styczniu 2021 roku złożył zgłoszenie budowy 25-metrowego pomostu na swojej działce o numerze 312/12.

  Natomiast Patriot24.TV ustalił, że wycięcie roślinności wodnej nie nastąpiło wzdłuż działki pana Kurzątkowskiego o numerze 312/12, te działania odbyły się na sąsiedniej działce, o numerze 312/13. Dodatkowo na tej samej działce została usypana droga na długości kilkudziesięciu metrów.

  Okazuje się, że wspomniana wcześniej sąsiadująca działka należy do Gminy Biała Piska.

  Urząd gminy Biała Piska odniósł się do tej sytuacji, że z ramienia urzędu nie zlecano prac w tamtym rejonie. Oraz, że wraz z Inspektorem ochrony środowiska będą ustalać na miejscu, co się dzieje na tym terenie.

  Według informacji od rzecznika prasowego Dyrekcji „Wód Polskich” Białymstoku wynika, że sprawa została już zgłoszona do organów ścigania.

  Sprawę interwencji na jeziorze Roś bada Internetowa Telewizja Patriot24.net . Swoim wozem telewizyjnym odwiedzili „Wody Polskie” w Piszu oraz Piskie Starostwo Powiatowe. Relację śledczą możemy obejrzeć na ich kanele YouTube: Patriot24.TV

  Patriot24.net. w ramach rzetelności dziennikarskiej, skierował do Pana Andrzej Kurzątkowskiego pytania, w celu wyjaśnienia jego pozycji w tej sprawie. Listę pytań możemy przeczytać na stronie >TUTAJ< .

  Pan Andrzej Kurzątkowski odpowiedział na pytania, poniżej na zamieszczonym zdjęciu możemy przeczytać jego wypowiedź.

  Z wypowiedzi wynika, że wszystkie prace były dokumentowane i prowadzone prawdopodobnie zgodnie z prawem. Uzgodnienie dla tego ternu uzyskano m.in. od Dyrekcji Ochrony Środowisk w Olsztynie, która uzgadniając plan wyraziła zgodę na przebudowę tej części nabrzeża Jeziora dla potencjalnych Inwestorów. Natomiast pas drogi na części działki należącej do Gminy Biała Piska był ujęty w planie zagospodarowania terenu ale w rzeczywistości go tam nie było, dlatego Pan Andrzej na własną rękę dokonał poprawy terenu drogi.

  Z wypowiedzi dowiadujemy się również, że na sąsiedniej działce Inwestor z Białegostoku planuje potężną inwestycję Komplesku Turystyczno-Wypoczynkowego na kilku set metrach lini brzegowej, co jest zgodne z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego.

  Odp. Andrzej Kurzątkowski
  Źródło: patriot24.net – Odp. Andrzej Kurzątkowski dla Patriot24.TV

  Szczegóły reportażu przeprowadzonego przez Patriot24.TV zawarte są w filmie poniżej.

  Źródło: YouTube – Patriot24.TV, Patriot24.net

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr

  Budowa stopnia wodnego w Piszu na rzece Pisie.

  Budowa stopnia wodnego w Piszu na rzece Pisie.

  W ramach budowy drogi wodnej Pisz-Warszawa ma nastąpić udowa stopnia wodnego w Piszu na rzece Pisie wraz z zapleczem technicznym. Aktualnie Antea Polska S.A. opracowuje „Wstępne studium wykonalności budowy stopnia wodnego w Piszu”.

  Cadeci z PMOS Pisz na podium w Pucharze Świata we Włoszech

  Żeglarze z PMOS Pisz na podium Mistrzostw Świata we Włoszech

  W regatach zorganizowanych przez klub Fraglia Vela Riva wystartowało sześćdziesiąt załóg. Aż dwanaście spośród nich, stanowiły załogi Reprezentacji Polski. Osiem z nich to przedstawiciele klubu MKS Dwójka Warszawa, dwie załogi z klubu PMOS Pisz i dwie z MKŻ Mikołajki.