Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Domy Kultury Powiatu Piskiego zdobyły Dofinansowanie – razem 475 tys. złotych!

  Domy Kultury Powiatu Piskiego zdobyły Dofinansowanie

  Narodowe Centrum Kultury ogłosiło wyniki programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury. Dwustu beneficjentów łącznie otrzymało dofinansowanie w wysokości 26 mln zł. Wśród nich znalazły się wszystkie Domy Kultury z Powiatu Piskiego. W sumie do Piskich Gmin trafi 475 tysięcy złotych.

  Do konkursu wpłynęło aż 1221 wniosków. Ostatecznie wyłoniono 200 placówek, w tym wszystkie cztery z Powiatu Piskiego.

  Konkurs grantowy jest elementem działań wspierających instytucje kultury w związku z pandemią COVID-19. Wsparcie przeznaczone będzie na kompleksowe szkolenia i doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych online lub w sposób cyfrowy.

  Domy Kultury w Powiecie Piskim otrzymają odpowiednio dofinansowania w wysokości:

  Biała Piska – 162 tys. zł,

  Orzysz – 126 tys. zł,

  Ruciane-Nida – 105,1 tys. zł,

  Pisz – 82,3 tys. zł.

  W sumie do Piskich Gmin trafi 475 tysięcy złotych.

  Fundusze trafią odpowiednio do Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej, Polana Kultury Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Orzyszu, Dom Kultury w Rucianem-Nidzie oraz Piski Dom Kultury w Piszu.

  Dofinansowanie jest 100%, czyli bez wkładu własnego.

  Środki będą przeznaczone na wyposażenie instytucji i ich pracowników w kompetencje oraz umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania statutowych działań jednostek w zakresie edukacji kulturalnej oraz animowania działań kulturalnych. Ale co to oznacza w praktyce… ?

  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej dzięki dofinansowaniu będzie mógł kupić m.in. serwerownię, projektor zewnętrzny do odtwarzania projekcji wielkogabarytowych na zewnątrz, sprzęt do konwersji cyfrowej zdjęć i nagrywania reportaży, zestaw do wideokonferencji z nagłośnieniem, czy stoisko dla niewidomych z oprogramowaniem.

  Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu na Polanie Kultury w Orzyszu nastąpi realizacja projektu “Video na świat” – studia filmowego.

  Przygotowany przez Piski Dom Kultury uzyskał jedną z najwyższych punktacji. Natomiast w ramach projektu grantowego Piski Domu Kultury wzbogaci i rozszerzy ofertę o działania w sieci z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.

  W Piskim PDK będą realizowane cykliczne działania on-line tj. edukacja kulturalna, słuchowiska, podcasty tematyczne, cykl wydarzeń pn. „PKulT – Piskie Kulturalne Tematy”, warsztaty, konkursy, cykl reportaży pn. “Swego nie znacie..” oraz inne realizacje filmowe i dźwiękowe, a także relacje na żywo z koncernów i pozostałych wydarzeń.

  Domy Kultury Powiatu Piskiego zdobyły Dofinansowanie - razem 475 tys. złotych!

  fot. nck.pl

  Projekt “Konwersja cyfrowa domów kultury” finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

  Źródło: UM Pisz, UM Biała Piska, UM Orzysz, UM Ruciane-Nida, NCK.pl

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Budowa stopnia wodnego w Piszu na rzece Pisie.

  Budowa stopnia wodnego w Piszu na rzece Pisie.

  W ramach budowy drogi wodnej Pisz-Warszawa ma nastąpić udowa stopnia wodnego w Piszu na rzece Pisie wraz z zapleczem technicznym. Aktualnie Antea Polska S.A. opracowuje „Wstępne studium wykonalności budowy stopnia wodnego w Piszu”.

  O tym jak beztroski kowal z Jagodnego skradł diabłu rogi

  O tym jak beztroski kowal z Jagodnego skradł diabłu rogi

  Przed wieloma wiekami, u schyłku XVI wieku, żył we wiosce Jagodne stary kowal Dobrogost. Syna miał jedynego spadkobiercę, o imieniu Siemowit. Z czasem większość obowiązków w kuźni przejął dziedzic, ojciec utracił już krzepkość a i w krzyżu go niemiłosiernie łupało. Na brak pracy narzekać nie mogli, dużo we wsi koni było do podkucia, a i z Jańsborka zdarzył się klient na kraty do okien czy okucia drzwiowe. Żyli sobie spokojnie na skraju osady, w domku krytym strzechą i pięknym widokiem na łąki.