Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

[contact-form-7 id="17612"]

Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

(zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

Domy Kultury Powiatu Piskiego zdobyły Dofinansowanie – razem 475 tys. złotych!

Domy Kultury Powiatu Piskiego zdobyły Dofinansowanie

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło wyniki programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury. Dwustu beneficjentów łącznie otrzymało dofinansowanie w wysokości 26 mln zł. Wśród nich znalazły się wszystkie Domy Kultury z Powiatu Piskiego. W sumie do Piskich Gmin trafi 475 tysięcy złotych.

Do konkursu wpłynęło aż 1221 wniosków. Ostatecznie wyłoniono 200 placówek, w tym wszystkie cztery z Powiatu Piskiego.

Konkurs grantowy jest elementem działań wspierających instytucje kultury w związku z pandemią COVID-19. Wsparcie przeznaczone będzie na kompleksowe szkolenia i doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych online lub w sposób cyfrowy.

Domy Kultury w Powiecie Piskim otrzymają odpowiednio dofinansowania w wysokości:

Biała Piska – 162 tys. zł,

Orzysz – 126 tys. zł,

Ruciane-Nida – 105,1 tys. zł,

Pisz – 82,3 tys. zł.

W sumie do Piskich Gmin trafi 475 tysięcy złotych.

Fundusze trafią odpowiednio do Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej, Polana Kultury Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Orzyszu, Dom Kultury w Rucianem-Nidzie oraz Piski Dom Kultury w Piszu.

Dofinansowanie jest 100%, czyli bez wkładu własnego.

Środki będą przeznaczone na wyposażenie instytucji i ich pracowników w kompetencje oraz umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania statutowych działań jednostek w zakresie edukacji kulturalnej oraz animowania działań kulturalnych. Ale co to oznacza w praktyce… ?

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej dzięki dofinansowaniu będzie mógł kupić m.in. serwerownię, projektor zewnętrzny do odtwarzania projekcji wielkogabarytowych na zewnątrz, sprzęt do konwersji cyfrowej zdjęć i nagrywania reportaży, zestaw do wideokonferencji z nagłośnieniem, czy stoisko dla niewidomych z oprogramowaniem.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu na Polanie Kultury w Orzyszu nastąpi realizacja projektu “Video na świat” – studia filmowego.

Przygotowany przez Piski Dom Kultury uzyskał jedną z najwyższych punktacji. Natomiast w ramach projektu grantowego Piski Domu Kultury wzbogaci i rozszerzy ofertę o działania w sieci z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.

W Piskim PDK będą realizowane cykliczne działania on-line tj. edukacja kulturalna, słuchowiska, podcasty tematyczne, cykl wydarzeń pn. „PKulT – Piskie Kulturalne Tematy”, warsztaty, konkursy, cykl reportaży pn. “Swego nie znacie..” oraz inne realizacje filmowe i dźwiękowe, a także relacje na żywo z koncernów i pozostałych wydarzeń.

Domy Kultury Powiatu Piskiego zdobyły Dofinansowanie - razem 475 tys. złotych!

fot. nck.pl

Projekt “Konwersja cyfrowa domów kultury” finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Źródło: UM Pisz, UM Biała Piska, UM Orzysz, UM Ruciane-Nida, NCK.pl

Tagi:

Autor wpisu:

Komentarze

Zobacz też: