Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

[contact-form-7 id="17612"]

Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

(zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

“Duch” przybrał symboliczną formę u bram Klasztoru w Wojnowie

_Duch_ przybrał symboliczną formę u bram Klasztoru w Wojnowie

Liczba 7 już od pradawnych czasów jest liczbą świętą, pełną mistycyzmu i ukrytej mocy. Dlatego miejscem tegorocznej i wyjątkowej VII edycji Kolonii Artystów był Klasztor w Wojnowie (7,7 km od centrum Rucianego-Nidy).

Siódma edycja rzeźbiarsko-malarskiego pleneru Kolonii Artystów odbyła się w dniach 23 – 30 lipca 2021 roku. Natomiast jej organizatorem, jak i pomysłodawcą całego cyklu wydarzeń “Kolonia Artystów” jest Piotr Bogdaszewski – Artysta rzeźbiarz, społecznik i nauczyciel z Rucianego-Nidy. Współorganizatorami tegorocznej – VII edycji Kolonii Artystów były: Dom Kultury w Rucianem-Nidzie, Gmina Ruciane-Nida oraz Klasztor w Wojnowie.

Warto przypomnieć, że Kolonia Artystów to wydarzenie, które już od kilku lat wpisało się w kalendarz lokalnych imprez kulturalnych. Natomiast każda edycja niesie ze sobą nowe dzieła będące ozdobą Miasta i Gminy Ruciane-Nida. Tak stało się również w przypadku tegorocznej edycji.

Zakończyliśmy siódmą edycję Kolonii Artystów ale to wyjątkowe wydarzenie pozostanie z nami duchem! Duchem, który przybrał symboliczną formę u bram Klasztoru… – wspomina Piotr Bogdaszewski.

Podczas tegorocznej edycji w Wojnowie powstała unikalna rzeźba związana z miejscem jej powstania. Miejscem tym jest teren Klasztoru Wojnowo, który swą wyjątkowość zapewnia również dzięki gospodarzom obiektu – Urszuli Kochanowicz Ludwikowskiej i Tomasza Ludwikowskiego.

Jak wspomina współtwórca rzeźby – Piotr Bogdaszewski: To właśnie w tym miejscu pozostaną po Nas – twórcach i artystach, niezapomniane wspomnienia… i pozostaną one również w każdym z nas. Pozostanie również coś więcej, coś fizycznego, coś w czym każdy twórca i artysta zapisał chwilę swojego życia. W tym miejscu pozostanie po nas rzeźba “Paweł Pruski” – przedstawiająca twórcę Monasteru Zbawiciela i Trójcy Świętej w Wojnowie, który stoi przy murach Klasztoru i czuwa.

Podsumowując wizualnie Kolonię Artystów, zapraszamy na zdjęcia oraz film o tegorocznym plenerze w Wojnowie. Aby każdy zainteresowany mógł poczuć ducha Pawła Pruskiego oraz energię przypominającą, że jeszcze tu wrócimy. Być może spotkamy się dokładnie w tym miejscu, już za rok.. podczas kolejnej edycji pleneru rzeźbiarsko-malarskiego na Mazurach.

Zobaczmy poniżej powstałe dzieło – rzeźbę “Paweł Pruski”oraz historyczny proces jej powstawania uwieczniony na zdjęciach.

Poniżej oraz w serwisie YouTube – kliknij Tutaj, możemy zobaczyć również film przedstawiający VII Kolonię Artystów.

Wideo pochodzi z konta Ewelina Gorzewska, która również była uczestniczką tegorocznego pleneru.

Źródło: fot. Arkadiusz Parzych, Archiwum Klasztor Wojnowo, Kacper Ludwikowski, Grzegorz Gorzewski.

Tagi:

Autor wpisu:

Komentarze

Zobacz też: