Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

[contact-form-7 id="17612"]

Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

(zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

Greenpeace alarmuje na temat Puszczy Piskiej!

Greenpeace alarmuje na temat Puszczy Piskiej

Greenpeace Polska opublikował na swoim profilu fanpage (27 Lipca), post w którym alarmuje na temat Puszczy Piskiej. Do zamieszczonych zdjęć Puszczy dodali opis – “Puszcza Piska to stracona szansa!”.

Greenpeace Polska o Puszczy Piskiej pisze, że Park Narodowy, który miał tu powstać najprawdopodobniej nigdy nie powstanie. Uzasadaniając to stwierdzeniem, że tutejszy las stracił większość swoich walorów przyrodniczych z powodu przekształcenia przez Lasy Państwowe (czyli cykliczną wycinkę i nasadzanie drzewostanu).

Greenpeace alarmuje w swoim poście, że mamy coraz mniej prawdziwych, naturalnych lasów, ponieważ stare, naturalne lasy są wycinane i dewastowane.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia Puszczy Piskiej z lipca 202 roku, wykonane przez Greenpeace Polska.

Autorzy próbują wpłynąć na zmianę popularnego w Polsce trendu aby pozwolić lasom się starzeć. Apel dotyczy wyłączenia z wycinek co najmniej 15% najstarszych i najcenniejszych polskich lasów!

Greenpeace w swojej petycji do Ministra Klimatu i Środowiska twierdzi, że ochroną powinny zostać objęte wszystkie najstarsze, naturalne i najbardziej zbliżone do naturalnych siedliska leśne na terenie całego kraju. Link do Petycji znajdziesz TUTAJ.

Jak pisze Greenpeace w sowim poście mamy jeszcze co chronić. Organizacja wzywa by nie dopuścić do tego, żeby los Puszczy Piskiej podzieliły kolejne lasy, takie jak Puszcza Białowieska, Karpacka czy Augustowska.

Źródło: fanpage Greenpeace Polska, fot. Greenpeace Polska

Tagi:

Autor wpisu:

Komentarze

Zobacz też: