Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Greenpeace alarmuje na temat Puszczy Piskiej!

  Greenpeace alarmuje na temat Puszczy Piskiej

  Greenpeace Polska opublikował na swoim profilu fanpage (27 Lipca), post w którym alarmuje na temat Puszczy Piskiej. Do zamieszczonych zdjęć Puszczy dodali opis – “Puszcza Piska to stracona szansa!”.

  Greenpeace Polska o Puszczy Piskiej pisze, że Park Narodowy, który miał tu powstać najprawdopodobniej nigdy nie powstanie. Uzasadaniając to stwierdzeniem, że tutejszy las stracił większość swoich walorów przyrodniczych z powodu przekształcenia przez Lasy Państwowe (czyli cykliczną wycinkę i nasadzanie drzewostanu).

  Greenpeace alarmuje w swoim poście, że mamy coraz mniej prawdziwych, naturalnych lasów, ponieważ stare, naturalne lasy są wycinane i dewastowane.

  Poniżej zamieszczamy zdjęcia Puszczy Piskiej z lipca 202 roku, wykonane przez Greenpeace Polska.

  Autorzy próbują wpłynąć na zmianę popularnego w Polsce trendu aby pozwolić lasom się starzeć. Apel dotyczy wyłączenia z wycinek co najmniej 15% najstarszych i najcenniejszych polskich lasów!

  Greenpeace w swojej petycji do Ministra Klimatu i Środowiska twierdzi, że ochroną powinny zostać objęte wszystkie najstarsze, naturalne i najbardziej zbliżone do naturalnych siedliska leśne na terenie całego kraju. Link do Petycji znajdziesz TUTAJ.

  Jak pisze Greenpeace w sowim poście mamy jeszcze co chronić. Organizacja wzywa by nie dopuścić do tego, żeby los Puszczy Piskiej podzieliły kolejne lasy, takie jak Puszcza Białowieska, Karpacka czy Augustowska.

  Źródło: fanpage Greenpeace Polska, fot. Greenpeace Polska

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Weekend seniora z kulturą 2021 w Leśniczówce Pranie

  Weekend seniora z kulturą 2021 w Leśniczówce Pranie!

  W dniach od 1 do 3 października 2021 r. po raz ósmy w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 400 instytucji z całego kraju.

  O tym jak beztroski kowal z Jagodnego skradł diabłu rogi

  O tym jak beztroski kowal z Jagodnego skradł diabłu rogi

  Przed wieloma wiekami, u schyłku XVI wieku, żył we wiosce Jagodne stary kowal Dobrogost. Syna miał jedynego spadkobiercę, o imieniu Siemowit. Z czasem większość obowiązków w kuźni przejął dziedzic, ojciec utracił już krzepkość a i w krzyżu go niemiłosiernie łupało. Na brak pracy narzekać nie mogli, dużo we wsi koni było do podkucia, a i z Jańsborka zdarzył się klient na kraty do okien czy okucia drzwiowe. Żyli sobie spokojnie na skraju osady, w domku krytym strzechą i pięknym widokiem na łąki.