Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Helikopter wpadł do Jeziora Tałty, naprzeciw hotelu Gołębiewski! Trzy osoby w szpitalu…

  Helikopter wpadł do Jeziora Tałty (1)

  Śmigłowiec, wpadł we wtorek rano (06.07.2021r.) do jeziora Tałty w Mikołajkach, na pokładzie którego były trzy osoby. Do szpitala trafili pilot oraz lecące śmigłowcem dwie kobiety – poinformował rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Rafał Melnyk.

  Śmigłowiec spadł do jeziora Tałty naprzeciw hotelu Gołębiewski. Zdarzenie było widoczne z Hotelu.

  Z informacji od Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wiemy, że tuż przed godziną 9:30 otrzymali zgłoszenie o wpadnięciu śmigłowca do jez. Tałty naprzeciw hotelu Gołębiewski. Jednostka MOPR-u była na miejscu zaledwie po 3 minutach.

  Na miejsce zdarzenia dotarły ponadto dwie karetki wodne, OSP Mikołajki, PSP Mrągowo, PSP Giżycko oraz Policja wodna Mikołajki.

  Jedna osoba wydostała się ze śmigłowca o własnych siłach, dwóm pozostałym trzeba było pomóc. Maszyna po upadku do wody bardzo szybko zatonęła. Trójką poszkodowanych zajęli się ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy do poszkodowanych dotarli do nich jako pierwsi.

  Według strażaków, poszkodowani mają obrażenia m.in. urazy kręgosłupa. Uratowani z katastrofy zostali przetransportowani do okolicznych szpitali. Jedną z poszkodowanych do szpitala zabrał śmigłowiec LPR.

  Jak podał rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków, śmigłowiec wystartował z pobliskiego Słonecznego Portu. Przedstawiciele Słonecznego Portu przekazali, że śmigłowiec Robinson 44 wzniósł się, po chwili silnik zgasł, a maszyna runęła do wody. Jak wskazali, mężczyzna który pilotował śmigłowiec był jego właścicielem i wraz ze znajomymi leciał do swojej firmy.

  Na miejsce po wypadku przyjechali strażacy płetwonurkowie, którzy sprawdzili, czy nie było jeszcze innych osób na pokładzie. Wskazali też, że z maszyny wydostaje się paliwo. Śmigłowiec leży na dnie jeziora na głębokości 13-15 metrów, będzie wyciągany z wody.

  Penetracji wraku śmigłowca dokonała para nurków z Państwowej Straży Pożarnej ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Giżycka i Mrągowa. W akcji nurków nie stwierdzono innych osób we wraku, co wyklucza inne osoby poszkodowane. Wskazali także, że z wraku maszyny wydostaje się paliwo.

  Śmigłowiec jest już wydobyto na powierzchnię.

  Podczas wyciągania wraku 500 metrów dalej doszło do pożaru łodzi. Sytuacja szybko została opanowana.

  Wideo z upadku Śmigłowca możemy zobaczyć na stronie TVN24: https://tvn24.pl/polska/mikolajki-smiglowiec-wpadl-do-jeziora-na-mazurach-nagranie-z-momentu-katastrofy-5141219

  Więcej zdjęć z akcji ratunkowej znajdziesz na Facebookowej stronie OSP Mikołajki:

  Źródło: PAP/ Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe/ OSP Mikołajki/ KWPSP Olsztyn/ fot. Tomasz Waszczuk/PAPA/ fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe/OSP Mikołajki

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.