Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Jak prac ubrania z Piskiego lumpeksu?

  Jak prac ubrania z lumpeksu w Piszu

  Wiele osób z Pisza buszuje po sklepach z odzieżą używaną i mają rację. Ubrania używane są zdrowsze dla skóry, ponieważ wielokrotne pranie już dawno wypłukało całą chemię. Ale nie tak szybko. Nim ubrania trafią do sklepu, muszą zostać zdezynfekowane i oczyszczone z całego zła (np. z gronkowca lub e. coli). Po takiej dezynfekcji, ubrania posiadają nieprzyjemny specyficzny chemiczny zapach. Dlatego ważne jest, aby dobrze wyprać zakupione ubrania nim się je założy!

  Jak prać ubrania z lumpeksu w Piszu?

  Warto zrobić dłuższe pranie w wyższej temperaturze, aby dobrze rozpuścić chemię pozostałą po dezynfekcji. Nie musi być to 90°C, spokojnie wystarczy 60°C, aby zabić niedobitki zarazków. Oczywiście należy zwrócić uwagę czy ubrania nadają się na pranie w wysokich temperaturach. Jeżeli ciuchy mają plamy, godzinę przed praniem warto namoczyć je w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku. Jeżeli jest mocna plama, użyj odplamiacza. Warto suszyć ubrania na świeżym powietrzu, a dodatkowy efekt antybakteryjny można uzyskać susząc na słońcu.

  Wyprasuj i dobij resztki zarazków!

  Jeżeli obawiasz się, że pranie i płukanie to za mało, to wyprasuj każdy dostępny kącik ubrania. Wysoka temperatura wybije wszystkie roztocza i chorobotwórcze patogeny, a ty zyskasz perfekcyjnie wyglądające ubrania. Koniecznie dostosuj temperaturę do typu materiału i nie zostawiaj żelazka włączonego.

  Podsumowując

  Może powiesz, że to banał, ale wiele osób nie pierze ubrań z lumpeksu. Dlatego warto podzielić się tymi informacjami. Napewno nikogo jeszcze to nie zabiło, ale na sto procent tego nie wiemy.

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu