Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Jak prac ubrania z Piskiego lumpeksu?

  Jak prac ubrania z lumpeksu w Piszu

  Wiele osób z Pisza buszuje po sklepach z odzieżą używaną i mają rację. Ubrania używane są zdrowsze dla skóry, ponieważ wielokrotne pranie już dawno wypłukało całą chemię. Ale nie tak szybko. Nim ubrania trafią do sklepu, muszą zostać zdezynfekowane i oczyszczone z całego zła (np. z gronkowca lub e. coli). Po takiej dezynfekcji, ubrania posiadają nieprzyjemny specyficzny chemiczny zapach. Dlatego ważne jest, aby dobrze wyprać zakupione ubrania nim się je założy!

  Jak prać ubrania z lumpeksu w Piszu?

  Warto zrobić dłuższe pranie w wyższej temperaturze, aby dobrze rozpuścić chemię pozostałą po dezynfekcji. Nie musi być to 90°C, spokojnie wystarczy 60°C, aby zabić niedobitki zarazków. Oczywiście należy zwrócić uwagę czy ubrania nadają się na pranie w wysokich temperaturach. Jeżeli ciuchy mają plamy, godzinę przed praniem warto namoczyć je w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku. Jeżeli jest mocna plama, użyj odplamiacza. Warto suszyć ubrania na świeżym powietrzu, a dodatkowy efekt antybakteryjny można uzyskać susząc na słońcu.

  Wyprasuj i dobij resztki zarazków!

  Jeżeli obawiasz się, że pranie i płukanie to za mało, to wyprasuj każdy dostępny kącik ubrania. Wysoka temperatura wybije wszystkie roztocza i chorobotwórcze patogeny, a ty zyskasz perfekcyjnie wyglądające ubrania. Koniecznie dostosuj temperaturę do typu materiału i nie zostawiaj żelazka włączonego.

  Podsumowując

  Może powiesz, że to banał, ale wiele osób nie pierze ubrań z lumpeksu. Dlatego warto podzielić się tymi informacjami. Napewno nikogo jeszcze to nie zabiło, ale na sto procent tego nie wiemy.

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też: