fbpx

Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

(Nie musisz podawać karty kredytowej)

Już powstaje Mazurska Pętla Rowerowa

Mazurska Pętla Rowerowa

Już nie tylko na papierze ale i w praktyce!

Już w 2023 roku miłośnicy kolarstwa oraz turystyki rowerowej będą mogli w pełni korzystać z Mazurskiej Pętli Rowerowej, a więc 300-kilometrowej trasy wokół Wielkich Jezior Mazurskich. W grudniu zarząd województwa warmińsko-mazurskiego podjął decyzję o dofinansowaniu inwestycji kwotą 47 milionów złotych. W sumie jej koszt jest szacowany na 80 milionów złotych.

Jak widać na załączonych zdjęciach szlak dla miłośników jazdy na dwóch kółkach nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Efekty prac widać szczególnie w okolicach Imionka, Jeglina, Zdor, Kwiku, gdzie rozrastają się wydzielone ścieżki rowerowe.
W jeszcze innych miejscach, jak np. we wcześniejszej wspomnianym Kwiku, Wiartlu oraz na odcinkach Maldanin-Imionek, Wąglik – Jabłoń i Wiartel Mały-Wiartel trwają roboty związane z przebudową dróg szutrowych.

Mazurska Pętla Rowerowa

Trasy są profilowane i równane. Zakres prac przewiduje remont dróg o szerokości jezdni 4,5 m oraz poboczy, także tzw. korytowanie nawierzchni. Zabieg polega na przygotowaniu podłoża do ułożenia grubego materiału utwardzającego. W efekcie powstanie nowa nawierzchnia szutrowa na podbudowie stabilizowanej cementem. Zgodnie z zawartą 28 lutego 2021 r. umową pomiędzy Stowarzyszeniem Wielkie Jeziora Mazurskie 2020, którego Gmina Pisz jest członkiem, a firmą wykonawcą inwestycji – Spółką Jawną „Żwirek” z Brejdyn koło Piecek, termin zakończenia przedsięwzięcia to 30 listopada b.r. Jego koszt wynosi ponad 2 mln zł. Pieniądze pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Realizacji zadania dotyczącego drogi nr 63 w Jeglinie i Maldaninie podjęło się Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu. Do 8 miesięcy mogą potrwać prace oszacowane na kwotę 409 682,25 zł.

Mazurska Pętla Rowerowa, według projektu, ma zostać ukończona do końca 2023 roku. Po jej ukończeniu, turyści będą mieli do dyspozycji:
• punkty widokowe
• tablice informacyjne i dokładnym opisem miejsca, w którym akurat się znajduje rowerzysta
• punkty obsługi rowerzystów (wiaty wypoczynkowe, sanitariaty i stojaki na rowery)
• nowe ścieżki dla rowerów
Cała infrastruktura wzbogacona zostanie o usystematyzowane oznakowanie najciekawszych atrakcji w okolicy każdej miejscowości.

info. GDKiA, Pisz, Mazury

Życzymy udanych podróży,
zespół Piski.pl

Autor wpisu:

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Pogański Sąd, czyli Galindzkie miejsce mocy blisko Pisza
Zaginione miejsca

Pogański Sąd, czyli Galindzkie miejsce mocy blisko Pisza

Zagadkowa grupa głazów znajdująca się w lesie pomiędzy Długim Kątem a Kumielskiem była najprawdopodobniej miejscem kultu pruskich Galindów. Przypuszcza się, że kamień pośrodku kamiennego kręgu o średnicy ok. 20 m był ołtarzem ofiarnym.

Zamek w Piszu
Historia

Powrót Zamku w Piszu? Nieoczekiwana forma jest możliwa…

Zamieszczamy naszą Wizualizację takiego projektu tablicy turystycznej Zamku w Piszu. 😊
Celem poniższej wizualizacji jest pobudzenie wyobraźni. Instalacja takiej tablicy mogła by jeszcze bardziej pobudzać wyobraźnię i być atrakcją turystyczną. 🎉

Historia Pisza w kolorze
Historia

Pisz po I Wojnie Światowej w Kolorach?!

Przedwojenne kolorowe zdjęcia Pisza, a dawniej Johannisburga. 😯

👉 Na zdjęciach zobaczymy życie codziennie mieszkańców, turystykę wodną, spływy drewna oraz zniszczenia po I wojnie światowej i przedwojenną zabudowa miasta.

👉 Czarno białe zdjęcia zostały odrestaurowane i pokolorowane za pomocą oprogramowania Adobe wykorzystującego AI i Machine Learning.

Używamy plików cookie, aby zapewnić wysoką jakość Piski.pl. Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę Prywatności i pliki cookie.
Aplikacja Piski.pl

Pobierz aplikacje i pomóż!

Każde pobranie aplikacji to 25g karmy.
Ty pomagasz dla schroniska!

Kliknij przycisk poniżej i Pobierz!

Darmowa aplikacja na Twój telefon