Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Już wkrótce zegar na wieży kościelnej wróci na swoje miejsce

  Już wkrótce zegar na wieży kościelnej wróci na swoje miejsce

  Już niebawem zegar na wieży kościelnej znów będzie odmierzał czas. Trwają prace związane z wymianą odeskowania wieży zegarowej na kościele kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu. Kolejnym etapem będzie montaż odnowionego mechanizmu zegarowego.
  Zakres prac zakłada m.in. oczyszczenie wszystkich elementów zegara, uzupełnienie ubytków w panewkach, konserwację wskazówek zegara, oczyszczenie płyt, usunięcie fizycznych uszkodzeń, antykorozyjne malowanie tarcz, założenie nowego, bezpiecznego olinowania i ponowny montaż mechanizmu zegarowego wraz z systemem pędni, przekładniami i wskazówkami na wieży.


  Zapraszamy 27 czerwca 2021 do Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu na godzinę 12:00, gdzie odbędzie się msza święta odpustowa oraz uroczyste uruchomienie zegara na wieży kościoła.

  • źródło: UM Pisz

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Cadeci z PMOS Pisz na podium w Pucharze Świata we Włoszech

  Żeglarze z PMOS Pisz na podium Mistrzostw Świata we Włoszech

  W regatach zorganizowanych przez klub Fraglia Vela Riva wystartowało sześćdziesiąt załóg. Aż dwanaście spośród nich, stanowiły załogi Reprezentacji Polski. Osiem z nich to przedstawiciele klubu MKS Dwójka Warszawa, dwie załogi z klubu PMOS Pisz i dwie z MKŻ Mikołajki.