Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Już wkrótce zegar na wieży kościelnej wróci na swoje miejsce

  Już wkrótce zegar na wieży kościelnej wróci na swoje miejsce

  Już niebawem zegar na wieży kościelnej znów będzie odmierzał czas. Trwają prace związane z wymianą odeskowania wieży zegarowej na kościele kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu. Kolejnym etapem będzie montaż odnowionego mechanizmu zegarowego.
  Zakres prac zakłada m.in. oczyszczenie wszystkich elementów zegara, uzupełnienie ubytków w panewkach, konserwację wskazówek zegara, oczyszczenie płyt, usunięcie fizycznych uszkodzeń, antykorozyjne malowanie tarcz, założenie nowego, bezpiecznego olinowania i ponowny montaż mechanizmu zegarowego wraz z systemem pędni, przekładniami i wskazówkami na wieży.


  Zapraszamy 27 czerwca 2021 do Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu na godzinę 12:00, gdzie odbędzie się msza święta odpustowa oraz uroczyste uruchomienie zegara na wieży kościoła.

  • źródło: UM Pisz

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr