Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Kradł Krewetki i Alkohol… było tego do 10 000 zł

  Kradł Krewetki i Alkohol

  Kryminalni przedstawili zarzuty 39-letniemu mieszkańcowi Starogardu Gdańskiego, który wielokrotnie dokonywał kradzieży w Marketach na terenie Pisza oraz kraju. Był poszukiwany listem gończym.

  Piscy kryminalni zakończyli wielowątkową sprawę kradzieży sklepowych. Zaczęło się od zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa złożonego lipcu 2019 roku przez pracownika ochrony jednego z piskich marketów. Na zapisie z monitoringu widać było, jak mężczyzna w średnim wieku, w ciągu zaledwie dwóch dni, dokonał kradzieży markowego alkoholu oraz krewetek na łączną kwotę blisko 1000 złotych.

  Mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu wynosił ze sklepów markowe alkohole oraz krewetki na łączną sumę blisko 10 000 złotych. Był poszukiwany listem gończym, bo ukrywał się przed organami ścigania.

  Śledczy ustalili, że sprawcą jest 39-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który w 2019 roku dokonał wielu kradzieży w piskich marketach oraz w sklepach samoobsługowych na terenie kraju. Od tego czasu mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Sąd wydał za nim list gończy. Ostatecznie 39-latek został zatrzymany na terenie kraju.

  Kilka dni temu piscy kryminalni przedstawili mu 10 zarzutów dotyczących popełnienia przestępstw kradzieży, których dokonał w 2019 roku w Piszu oraz innych miejscowościach. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że zdarzało się, iż ten sam sklep 39-latek odwiedzał kilka razy w ciągu dnia o różnych porach. Za każdym razem, wykorzystując nieuwagę personelu, wynosił ze sklepu drogi alkohol nie płacąc za niego. Czasami dorzucał do tego inne artykuły, np. krewetki. Łączna wartość skradzionego przez niego towaru wyceniona została na kwotę blisko 10 000 złotych.

  Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

  Źródło: KPP w Piszu

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.

  Piskie Gminy mogą stracić około 9 mln zł z kieszeni Piskich podatników

  Gminy z Powiatu Piskiego mogą stracić około 9 mln zł!

  Jesteśmy na etapie rewolucji nazywanej potocznie “Polskim Ładem”. Niesie to ze sobą szereg zmian, jedną z nich jest zmiana kwoty wolnej od podatku. Reforma opodatkowania, ma zacząć obowiązywać od początku przyszłego roku. Kwota wolna od podatku ma zostać podniesiona w górę.

  Czy wiesz co oznacza Łupkon_ My już poznaliśmy ich Sekret!

  Czy wiesz co oznacza Łupkon? My już poznaliśmy ich Sekret!

  Czy wiesz co oznacza Łupkon, a może kojarzysz wieś o nazwie Łupki? My zapoznaliśmy się bardziej w rozmowie z twórcami tegorocznego Łupkonu – Arturem Olchowym i Pawłem Bosakiem. Podzielili się z nami ciekawostkami na temat festiwalu, jego historią oraz przyszłością, która ma szanse stać się fantastyczna.