Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Kradł Krewetki i Alkohol… było tego do 10 000 zł

  Kradł Krewetki i Alkohol

  Kryminalni przedstawili zarzuty 39-letniemu mieszkańcowi Starogardu Gdańskiego, który wielokrotnie dokonywał kradzieży w Marketach na terenie Pisza oraz kraju. Był poszukiwany listem gończym.

  Piscy kryminalni zakończyli wielowątkową sprawę kradzieży sklepowych. Zaczęło się od zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa złożonego lipcu 2019 roku przez pracownika ochrony jednego z piskich marketów. Na zapisie z monitoringu widać było, jak mężczyzna w średnim wieku, w ciągu zaledwie dwóch dni, dokonał kradzieży markowego alkoholu oraz krewetek na łączną kwotę blisko 1000 złotych.

  Mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu wynosił ze sklepów markowe alkohole oraz krewetki na łączną sumę blisko 10 000 złotych. Był poszukiwany listem gończym, bo ukrywał się przed organami ścigania.

  Śledczy ustalili, że sprawcą jest 39-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który w 2019 roku dokonał wielu kradzieży w piskich marketach oraz w sklepach samoobsługowych na terenie kraju. Od tego czasu mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Sąd wydał za nim list gończy. Ostatecznie 39-latek został zatrzymany na terenie kraju.

  Kilka dni temu piscy kryminalni przedstawili mu 10 zarzutów dotyczących popełnienia przestępstw kradzieży, których dokonał w 2019 roku w Piszu oraz innych miejscowościach. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że zdarzało się, iż ten sam sklep 39-latek odwiedzał kilka razy w ciągu dnia o różnych porach. Za każdym razem, wykorzystując nieuwagę personelu, wynosił ze sklepu drogi alkohol nie płacąc za niego. Czasami dorzucał do tego inne artykuły, np. krewetki. Łączna wartość skradzionego przez niego towaru wyceniona została na kwotę blisko 10 000 złotych.

  Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

  Źródło: KPP w Piszu

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Opowieść, którą zaraz przeczytacie prawi o tym jak dzielny założyciel wsi Snopki Janik Snopek, staje twarzą w twarz z upiornym wodnikiem. Dawno dawno temu, według starych ksiąg w XVI wieku, żył nad rzeczką niedaleko Jańsborka myśliwy o imieniu Janik. Rozporządzał on starą karczmą i młynem,

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu