Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Miał w bagażniku 840 paczek papierosów bez akcyzy. Grozi mu kara grzywny.

  Miał w bagażniku 840 paczek papierosów bez akcyzy

  Kryminalni z Rucianego-Nidy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. W samochodzie znaleźli i zabezpieczyli blisko 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kilka dni później ponownie zatrzymali ten sam pojazd do kontroli. Tym razem kierujący renault miał w bagażniku ponad 300 paczek papierosów także bez polskich znaków akcyzy. Naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 20 000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut i poniesie konsekwencje za popełnione przestępstwo.

  Policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault przewozi papierosy bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymali ten samochód do kontroli drogowej w Rucianem – Nidzie. Kierującym był 55-letni mieszkaniec gminy Pisz.

  W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 480 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kilka dni później policjanci ponownie zatrzymali ten sam samochód do kontroli. Za kierownicą siedział ponownie 55-letni mężczyzna z piskiej gminy. Tym razem w jego bagażniku funkcjonariusze znaleźli 360 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone przez śledczych.

  Po zebraniu materiału dowodowego mieszkaniec piskiej gminy usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Czyn ten polegał na przewożeniu wyrobów akcyzowych bez uprzedniego przedstawienia ich organowi celnemu oraz bez uprzedniego oznaczenia znakami skarbowymi w łącznej ilości 840 paczek papierosów różnych marek po 20 sztuk w każdej nieoznaczonych ceną detaliczną. 55-latek naraził w ten sposób Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 20 000 złotych.

  Mieszkańcowi gminy Pisz grozi teraz kara grzywny.

  Źródło: KPP w Piszu

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu