Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Miał w bagażniku 840 paczek papierosów bez akcyzy. Grozi mu kara grzywny.

  Miał w bagażniku 840 paczek papierosów bez akcyzy

  Kryminalni z Rucianego-Nidy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. W samochodzie znaleźli i zabezpieczyli blisko 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kilka dni później ponownie zatrzymali ten sam pojazd do kontroli. Tym razem kierujący renault miał w bagażniku ponad 300 paczek papierosów także bez polskich znaków akcyzy. Naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 20 000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut i poniesie konsekwencje za popełnione przestępstwo.

  Policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault przewozi papierosy bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymali ten samochód do kontroli drogowej w Rucianem – Nidzie. Kierującym był 55-letni mieszkaniec gminy Pisz.

  W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 480 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kilka dni później policjanci ponownie zatrzymali ten sam samochód do kontroli. Za kierownicą siedział ponownie 55-letni mężczyzna z piskiej gminy. Tym razem w jego bagażniku funkcjonariusze znaleźli 360 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone przez śledczych.

  Po zebraniu materiału dowodowego mieszkaniec piskiej gminy usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Czyn ten polegał na przewożeniu wyrobów akcyzowych bez uprzedniego przedstawienia ich organowi celnemu oraz bez uprzedniego oznaczenia znakami skarbowymi w łącznej ilości 840 paczek papierosów różnych marek po 20 sztuk w każdej nieoznaczonych ceną detaliczną. 55-latek naraził w ten sposób Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 20 000 złotych.

  Mieszkańcowi gminy Pisz grozi teraz kara grzywny.

  Źródło: KPP w Piszu

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Czy wiesz co oznacza Łupkon_ My już poznaliśmy ich Sekret!

  Czy wiesz co oznacza Łupkon? My już poznaliśmy ich Sekret!

  Czy wiesz co oznacza Łupkon, a może kojarzysz wieś o nazwie Łupki? My zapoznaliśmy się bardziej w rozmowie z twórcami tegorocznego Łupkonu – Arturem Olchowym i Pawłem Bosakiem. Podzielili się z nami ciekawostkami na temat festiwalu, jego historią oraz przyszłością, która ma szanse stać się fantastyczna.

  O tym jak beztroski kowal z Jagodnego skradł diabłu rogi

  O tym jak beztroski kowal z Jagodnego skradł diabłu rogi

  Przed wieloma wiekami, u schyłku XVI wieku, żył we wiosce Jagodne stary kowal Dobrogost. Syna miał jedynego spadkobiercę, o imieniu Siemowit. Z czasem większość obowiązków w kuźni przejął dziedzic, ojciec utracił już krzepkość a i w krzyżu go niemiłosiernie łupało. Na brak pracy narzekać nie mogli, dużo we wsi koni było do podkucia, a i z Jańsborka zdarzył się klient na kraty do okien czy okucia drzwiowe. Żyli sobie spokojnie na skraju osady, w domku krytym strzechą i pięknym widokiem na łąki.

  Piskie Gminy mogą stracić około 9 mln zł z kieszeni Piskich podatników

  Gminy z Powiatu Piskiego mogą stracić około 9 mln zł!

  Jesteśmy na etapie rewolucji nazywanej potocznie “Polskim Ładem”. Niesie to ze sobą szereg zmian, jedną z nich jest zmiana kwoty wolnej od podatku. Reforma opodatkowania, ma zacząć obowiązywać od początku przyszłego roku. Kwota wolna od podatku ma zostać podniesiona w górę.