Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Miał w Samochodzie Amfetaminę i prowadził pod jej wpływem…

  MIAŁ W SAMOCHODZIE AMFETAMINĘ

  Policjanci w Piszu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi, którym Kierował 22-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli biały proszek… Mężczyźnie postawiono zarzuty…

  Patrol policji zatrzymał nocą do kontroli drogowej pojazd marki Audi na ul. Warszawskiej w Piszu, było to 8 marca 2021 roku. Samochodem kierował 22-letni mieszkaniec gminy Biała Piska.

  W wyniku kontroli funkcjonariusze znaleźli w samochodzie biały proszek, który zabezpieczyli. Mężczyźnie kierującemu pojazdem pobrana została krew do badań, które miały określić czy mężczyzna prowadził pojazd będąc pod wpływem narkotyków.

  W ramach prowadzonego postępowania śledczy otrzymali ekspertyzy laboratoryjne, które wykazały, że zabezpieczony substancja to amfetamina. Natomiast z badania krwi kierującego wynika, że prowadził on pojazd będąc pod działaniem narkotyków, również w postaci amfetaminy.

  Na tej podstawie kryminalni przedstawili 22-latkowi dwa zarzuty, do który mężczyzna się przyznał. Pierwszy z nich dotyczył posiadania środków odurzających, drugi prowadzenia pojazdu mechanicznego pod działaniem narkotyków. Stężenie amfetaminy we krwi 22-latka było porównywalne do stężenia alkoholu na poziomie powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie.

  Kierowca audi skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze zaproponowanej przez prokuratora na podstawie art. 335 Kodeksu Postępowania Karnego. Taka opcja istnieje w sytuacji, kiedy oskarżony przyznaje się do winy, a okoliczności popełnienia przestępstwa i jego wina nie budzą żadnych wątpliwości. Wówczas prokurator nie występuje z aktem oskarżenia, natomiast bezpośrednio występuje do sądu z wnioskiem o wydanie na posiedzeniu wyroku skazującego i orzeczenie kar uzgodnionych z oskarżonym. Uzgodnienie to może dotyczyć także poniesienia kosztów postępowania.

  W przypadku 22-letniego kierowcy audi dobrowolne poddanie się karze oznacza dla niego karę grzywny w wysokości 1000 złotych, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat w ruchu lądowym i przepadek zabezpieczonej substancji. Dodatkowo dochodzi do tego świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie 5000 złotych oraz pokrycie kosztów postępowania.

  Źródło: KPP Pisz

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Budowa stopnia wodnego w Piszu na rzece Pisie.

  Budowa stopnia wodnego w Piszu na rzece Pisie.

  W ramach budowy drogi wodnej Pisz-Warszawa ma nastąpić udowa stopnia wodnego w Piszu na rzece Pisie wraz z zapleczem technicznym. Aktualnie Antea Polska S.A. opracowuje „Wstępne studium wykonalności budowy stopnia wodnego w Piszu”.

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr