Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Nietrzeźwi sternicy. Rekordzista miał 1,5 promila.

  Nietrzeźwi sternicy. Rekordzista miał 1,5 promila

  W miniony weekend wodniacy z Rucianego – Nidy zatrzymali aż 3 nietrzeźwych sterników. Niechlubnym rekordzistą okazał się turysta z Wysokiego Mazowieckiego, który stał za sterami łodzi motorowej mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

  Wakacyjna pogoda sprzyja wypoczynkowi na wodzie. Niestety nie wszyscy robią to z rozsądkiem. Policyjni wodniacy z Rucianego – Nidy w miniony weekend zatrzymali aż trzech nietrzeźwych sterników.

  Pierwszego zatrzymali do kontroli w sobotę po godz. 16.00 na jeziorze Nidzkim. Łodzią motorową płynął 28-letni turysta z Wysokiego Mazowieckiego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

  Dwóch kolejnych wodniacy zatrzymali w niedzielę na jeziorze Bełdany. Przed południem wypoczywał tam 31-letni mieszkaniec Mrągowa, który płynął skuterem wodnym. Mężczyzna miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, co jest wykroczeniem.

  Przed godz. 16.00 patrol wodny dokonał kontroli łodzi motorowej, której sternikiem był 37-letni mieszkaniec Milanówka. Badanie stanu trzeźwości turysty wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

  Policjanci przypominają, że szlak wodny jest jak droga. Pływanie pojazdem mechanicznym będąc pod działaniem alkoholu na poziomie od 0,2 do 0,5 promila jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu lub grzywny nie niższej niż 50 złotych. Jeśli stan alkoholu jest większy niż 0,5 dochodzi do popełnienia przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 2.

  Źródło: KPP w Piszu

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Za nami Gala XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki

  Po raz kolejny poezja zagościła w domu Michała Kajki w Ogródku. W sobotę, 31 lipca odbyła się Gala XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki. organizowanego przez Muzeum w Ogródku, wspólnie z Polaną Kultury w Orzyszu.  Wiersze laureatów zaprezentowała aktorka teatralna i filmowa – Laura

  Weekend seniora z kulturą 2021 w Leśniczówce Pranie

  Weekend seniora z kulturą 2021 w Leśniczówce Pranie!

  W dniach od 1 do 3 października 2021 r. po raz ósmy w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 400 instytucji z całego kraju.