Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Nietrzeźwi sternicy. Rekordzista miał 1,5 promila.

  Nietrzeźwi sternicy. Rekordzista miał 1,5 promila

  W miniony weekend wodniacy z Rucianego – Nidy zatrzymali aż 3 nietrzeźwych sterników. Niechlubnym rekordzistą okazał się turysta z Wysokiego Mazowieckiego, który stał za sterami łodzi motorowej mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

  Wakacyjna pogoda sprzyja wypoczynkowi na wodzie. Niestety nie wszyscy robią to z rozsądkiem. Policyjni wodniacy z Rucianego – Nidy w miniony weekend zatrzymali aż trzech nietrzeźwych sterników.

  Pierwszego zatrzymali do kontroli w sobotę po godz. 16.00 na jeziorze Nidzkim. Łodzią motorową płynął 28-letni turysta z Wysokiego Mazowieckiego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

  Dwóch kolejnych wodniacy zatrzymali w niedzielę na jeziorze Bełdany. Przed południem wypoczywał tam 31-letni mieszkaniec Mrągowa, który płynął skuterem wodnym. Mężczyzna miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, co jest wykroczeniem.

  Przed godz. 16.00 patrol wodny dokonał kontroli łodzi motorowej, której sternikiem był 37-letni mieszkaniec Milanówka. Badanie stanu trzeźwości turysty wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

  Policjanci przypominają, że szlak wodny jest jak droga. Pływanie pojazdem mechanicznym będąc pod działaniem alkoholu na poziomie od 0,2 do 0,5 promila jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu lub grzywny nie niższej niż 50 złotych. Jeśli stan alkoholu jest większy niż 0,5 dochodzi do popełnienia przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 2.

  Źródło: KPP w Piszu

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Opowieść, którą zaraz przeczytacie prawi o tym jak dzielny założyciel wsi Snopki Janik Snopek, staje twarzą w twarz z upiornym wodnikiem. Dawno dawno temu, według starych ksiąg w XVI wieku, żył nad rzeczką niedaleko Jańsborka myśliwy o imieniu Janik. Rozporządzał on starą karczmą i młynem,

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.