Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

[contact-form-7 id="17612"]

Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

(zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

Nowa inwestycja w Piszu! Czy Spawline zainwestuje co najmniej 450 tys. złotych?

Spawline zainwestuje co najmniej 450 tys. zł

Mikro przedsiębiorstwo z Polskim kapitałem – Spawline ma zamiar zainwestować w Piszu co najmniej 450 000 złotych. Inwestycja odbędzie się na terenie działki o powierzchni 0,2386 ha.

Polska firma Rafał Nowak Spawline otrzymała decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał decyzję 11 czerwca 2021 roku.

Przedmiotem planowanej inwestycji jest utworzenie nowego zakładu zajmującego się głównie produkcją naczep i przyczep wykorzystywanych w transporcie sprzętu pływającego (łodzie motorowe, żaglówki, skutery wodne). Zakład będzie produkował także przyczepy oraz naczepy platformowe, towarowe i reklamowe.

Dzięki inwestycji będzie możliwe zwiększenie produkcji wytwarzanych dotychczas przez firmę produktów oraz rozszerzenie oferty o inne wyroby z metalu.

Firma Spawline Rafał Nowak powstała w 2015 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynkowe na naczepy i przyczepy wykorzystywane głównie do transportu łodzi motorowych i żaglówek, a także platformowych, towarowych i reklamowych. Firma w swoim portfolio posiada konstrukcje przyczep własnego projektu, ale również jest w stanie produkować przyczepy „szyte na miarę” na każde indywidualne zamówienie.

WMSSE - Polska Strefa Inwestycji - Waemińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Polska Strefa Inwestycji – Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
Wspiera rozwój gospodarczy województwa Warmińsko-Mazurskiego i północnej części województwa Mazowieckiego poprzez udzielanie, w imieniu Skarbu Państwa, w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, pomocy publicznej przedsiębiorcom, którzy decydują się na przeprowadzenie nowych inwestycji gospodarczych.

Czym jest Polska Strefa Inwestycji?
Polska Strefa Inwestycji to rządowy program wspierania nowych inwestycji, w ramach którego przedsiębiorcy przeprowadzający nowe inwestycje mogą skorzystać z pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Ten program pomocowy ma charakter powszechny co oznacza, że każda nowa inwestycja spełniająca określone prawem kryteria może zostać objęta wsparciem, niezależnie od tego kto i gdzie ją przeprowadza. Polska Strefa Inwestycji zastąpiła program Specjalnych Stref Ekonomicznych i posiada wszystkie ich zalety a dodatkowo, w nowym programie wprowadzono między innymi szereg rozwiązań dostosowujących go do zmian zachodzących na rynku gospodarczym oraz poprawiających dostępność oferowanej pomocy.

Źródło: WMSSE

Tagi:

Autor wpisu:

Komentarze

Zobacz też: