Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Nowa inwestycja w Piszu! Czy Spawline zainwestuje co najmniej 450 tys. złotych?

  Spawline zainwestuje co najmniej 450 tys. zł

  Mikro przedsiębiorstwo z Polskim kapitałem – Spawline ma zamiar zainwestować w Piszu co najmniej 450 000 złotych. Inwestycja odbędzie się na terenie działki o powierzchni 0,2386 ha.

  Polska firma Rafał Nowak Spawline otrzymała decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał decyzję 11 czerwca 2021 roku.

  Przedmiotem planowanej inwestycji jest utworzenie nowego zakładu zajmującego się głównie produkcją naczep i przyczep wykorzystywanych w transporcie sprzętu pływającego (łodzie motorowe, żaglówki, skutery wodne). Zakład będzie produkował także przyczepy oraz naczepy platformowe, towarowe i reklamowe.

  Dzięki inwestycji będzie możliwe zwiększenie produkcji wytwarzanych dotychczas przez firmę produktów oraz rozszerzenie oferty o inne wyroby z metalu.

  Firma Spawline Rafał Nowak powstała w 2015 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynkowe na naczepy i przyczepy wykorzystywane głównie do transportu łodzi motorowych i żaglówek, a także platformowych, towarowych i reklamowych. Firma w swoim portfolio posiada konstrukcje przyczep własnego projektu, ale również jest w stanie produkować przyczepy „szyte na miarę” na każde indywidualne zamówienie.

  WMSSE - Polska Strefa Inwestycji - Waemińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna
  Polska Strefa Inwestycji – Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

  Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
  Wspiera rozwój gospodarczy województwa Warmińsko-Mazurskiego i północnej części województwa Mazowieckiego poprzez udzielanie, w imieniu Skarbu Państwa, w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, pomocy publicznej przedsiębiorcom, którzy decydują się na przeprowadzenie nowych inwestycji gospodarczych.

  Czym jest Polska Strefa Inwestycji?
  Polska Strefa Inwestycji to rządowy program wspierania nowych inwestycji, w ramach którego przedsiębiorcy przeprowadzający nowe inwestycje mogą skorzystać z pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Ten program pomocowy ma charakter powszechny co oznacza, że każda nowa inwestycja spełniająca określone prawem kryteria może zostać objęta wsparciem, niezależnie od tego kto i gdzie ją przeprowadza. Polska Strefa Inwestycji zastąpiła program Specjalnych Stref Ekonomicznych i posiada wszystkie ich zalety a dodatkowo, w nowym programie wprowadzono między innymi szereg rozwiązań dostosowujących go do zmian zachodzących na rynku gospodarczym oraz poprawiających dostępność oferowanej pomocy.

  Źródło: WMSSE

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Weekend seniora z kulturą 2021 w Leśniczówce Pranie

  Weekend seniora z kulturą 2021 w Leśniczówce Pranie!

  W dniach od 1 do 3 października 2021 r. po raz ósmy w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 400 instytucji z całego kraju.

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr