Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Ognisko Muzyczne Zagrało Swojemu Miastu w Piszu!

  W piątek 25 Czerwca 2021r. dźwięki muzyki klasycznej zabrzmiały w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu. Odbyło się już 37 edycji z cyklu „Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu” i zgodnie z tradycją w pierwszym tygodniu kalendarzowego Lata Ognisko zagrało i w tym roku.

  Wydarzenie, muzyczne poprowadził Jan Popis, krytyk muzyczny oraz producent w jednej osobie, którego na corocznym koncercie zabrakło tylko dwa razy w historii.

  Jan Popis

  Publiczność tego wieczoru dopisała i licznie zgromadzona zdziwiła nawet organizatorów. Należy przypomnieć, że tego samego dnia w Piszu odbyły się trzy inne wydarzenia okraszone muzyką i koncertami. Dwa Jarmarki św. Jana pełne koncertów oraz święto kolorów Holi z muzyką na plaży miejskiej. Frekwencja pokazuje, że mieszkańcy Pisza i okolic doceniają muzykę klasyczną oraz kunszt wydarzenia jakim jest „Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu”.

  W pierwszej części wydarzenia zgromadzona publiczność wysłuchała utworów sakralnych (autorstwa Johanna Baptiste’a Singerbergera oraz Williama Boyce’a), w wykonaniu oktetu (zespołu ośmioosobowego) Piskiego Chóru Kameralnego pod batutą Lecha Ostrowskiego.

  Lech Ostrowski

  W części głównej mieliśmy przyjemność słuchać utworów w wykonaniu Sonic Quintet z Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Muzycy zaprezentowali m.in. kompozycję Wolfganga Amadeusza Mozarta „Eine kleine Nachtmusik”, muzykę polską A. Panufnika i standardy muzyki filmowej w najpiękniejszych opracowaniach na kwintet smyczkowy.

  Sonic Quintet

  Występ Sonic Quintet otrzymał owację na stojąco i powrócił aby wykonać Bis dla Piskiej publiczności!

  To był wspaniały koncert, bardzo dobrze przyjęty przez publiczność.

  Należy również wspomnieć, że wstęp na muzyczne wydarzenie był wolny. Natomiast współorganizatorami koncertu było Starostwo Powiatowe w Piszu, Urząd Miejski w Piszu oraz Parafia Św. Jana Chrzciciela w Piszu. Dodatkowo w organizacji koncertu pomogli również: BS Mikołajki, Centrum Druku, Zakład Produkcji Drzewnej Panbah, Hotel Nad Pisą i Kwiaciarnia Rajski Ogród.

  Wszystkim bardzo dziękuję — mówi Lech Ostrowski, dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego w Piszu.

  Lech Ostrowski

  My również Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z tego niecodziennego wydarzenia!

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Opowieść, którą zaraz przeczytacie prawi o tym jak dzielny założyciel wsi Snopki Janik Snopek, staje twarzą w twarz z upiornym wodnikiem. Dawno dawno temu, według starych ksiąg w XVI wieku, żył nad rzeczką niedaleko Jańsborka myśliwy o imieniu Janik. Rozporządzał on starą karczmą i młynem,

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr