Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Operę Leśną zamienił na Pranie… za sprawą miłości i książki!

  Operę Leśną zamienił na Pranie (1)

  Jak to się stało, że Morze zamienił na Jezioro, Operę leśną na małą scenkę w lesie… piękny i znany deptak Monte Casino na dukty leśne. Mówiono mu: sczeźniesz tam, będziesz pił wódkę z tymi drwalami, z tymi leśnymi ludźmi.

  Wojciech Kass dyrektor Muzeum K.I. Gałczyńskiego od 1997 roku jest związany z Leśniczówka Pranie położoną w spokojnym i urokliwym miejscu nad jeziorem Nidzkim. Co sprawiło, że z Trójmiasta przeniósł się na Mazury, do tego nietuzinkowego miejsca?

  Gorąco polecamy obejrzenie i wysłuchanie inspirującej rozmowy z Wojciechem Kassem, który opowiada m.in. o tym jak widzi współczesną Kulturę oraz Poezję.

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Opowieść, którą zaraz przeczytacie prawi o tym jak dzielny założyciel wsi Snopki Janik Snopek, staje twarzą w twarz z upiornym wodnikiem. Dawno dawno temu, według starych ksiąg w XVI wieku, żył nad rzeczką niedaleko Jańsborka myśliwy o imieniu Janik. Rozporządzał on starą karczmą i młynem,

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu