Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Operę Leśną zamienił na Pranie… za sprawą miłości i książki!

  Operę Leśną zamienił na Pranie (1)

  Jak to się stało, że Morze zamienił na Jezioro, Operę leśną na małą scenkę w lesie… piękny i znany deptak Monte Casino na dukty leśne. Mówiono mu: sczeźniesz tam, będziesz pił wódkę z tymi drwalami, z tymi leśnymi ludźmi.

  Wojciech Kass dyrektor Muzeum K.I. Gałczyńskiego od 1997 roku jest związany z Leśniczówka Pranie położoną w spokojnym i urokliwym miejscu nad jeziorem Nidzkim. Co sprawiło, że z Trójmiasta przeniósł się na Mazury, do tego nietuzinkowego miejsca?

  Gorąco polecamy obejrzenie i wysłuchanie inspirującej rozmowy z Wojciechem Kassem, który opowiada m.in. o tym jak widzi współczesną Kulturę oraz Poezję.

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr

  Czy wiesz co oznacza Łupkon_ My już poznaliśmy ich Sekret!

  Czy wiesz co oznacza Łupkon? My już poznaliśmy ich Sekret!

  Czy wiesz co oznacza Łupkon, a może kojarzysz wieś o nazwie Łupki? My zapoznaliśmy się bardziej w rozmowie z twórcami tegorocznego Łupkonu – Arturem Olchowym i Pawłem Bosakiem. Podzielili się z nami ciekawostkami na temat festiwalu, jego historią oraz przyszłością, która ma szanse stać się fantastyczna.