Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

[contact-form-7 id="17612"]

Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

(zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

Petycja o Boisko typu Orlik na os. Wschód w Piszu

Petycja o Boisko typu Orlik na os. Wschód w Piszu

Dobrze już wiecie, że z chęcią udostępniamy oddolne inicjatywy mieszkańców Powiatu Piskiego. Tak samo jest tym razem. Napisał do nas Pan Marcin Pilch z Pisza z prośbą o udostępnienie jego Petycji. Uważamy, że jest to ciekawa inicjatywa, więc przekazujemy co namyśli miał autor. Poniżej słowa Pana Marcina:

“Gdy cofnąć się pamięcią kilkanaście lat wstecz, to z pewnością każdy ówczesny mieszkaniec Osiedla Wschód jest w stanie sobie przypomnieć jak wtedy jako dziecko spędzał czas. Obecnie na ww. Osiedlu powstało kilka nowych budynków wielorodzinnych. Bloki wyrosły na działkach, na których dotychczas znajdowały się amatorskie boiska do piłki nożnej i place zabaw, z których korzystały wszystkie dzieciaki z osiedla.
Kilka lat później…
Nasze dzieci i dzieci naszych znajomych nie mają obecnie możliwości wyszaleć się uprawiając sporty drużynowe tak jak my mieliśmy taką możliwość kilkanaście lat temu. Place zabaw dla dzieci są zagrodzone, dostęp do nich często jest utrudniony.
Uważam, że czas to zmienić dlatego walczymy o boisko dostępne dla Wszystkich całą dobę.
Jeżeli popierasz tę inicjatywę zachęcam do podpisania petycji online pod linkiem:
Petycja >KLIK<

Jeżeli nie chce się Tobie klikać w link, to poniżej podajemy treść Petycji:

“Witam,
zwracam się z prośbą o poparcie petycji do Burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego o wybudowanie ogólnodostępnego boiska do piłki nożnej ze sztucznej nawierzchni, ogrodzonego oraz oświetlonego w lokalizacji osiedla Wschód w Piszu.

Jeszcze kilka lat temu osiedle posiadało kilka boisk, które codziennie do późnych godzin wieczornych były oblegane przez dzieci, młodzież i dorosłych piłkarzy amatorów. Ruch to zdrowie a piłka nożna zapewnia utrzymanie aktywności fizycznej i dobrej kondycji.

Działki zostały sprzedane a na ich miejscu stoją bloki wielorodzinne.

W zamian mieszkańcy nie otrzymali nowych, wyznaczonych miejsc do swobodnego uprawiania tego rodzaju sportu. Boisko nadające się do gry znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Piszu lecz teren jest zamykany a grające tam osoby są wyganiane.!

Zachęcam do poparcia tej petycji.
Petycja >KLIK<

Marcin Pilch – dla lepszego Pisza”

Chymmm… Nostalgia

Tak, pamiętamy te kultowe boiska, których ślad zaginął razem z trawą, która zaginęła dużo wcześniej. Na Osiedlu Wschód było takie boisko, potocznie zwane “Żelazne”. Inne podobne znajdowało się na terenach obecnego Składu Budowlanego GROT – Mrówka, kolejne było w miejscu obecnej Stacji Paliw Orlen… Były też inne “pustynne” i lekko trawiaste z własnoręcznie budowanymi bramkami… Nie było gdzie ale się grało i nasuwa się Nostalgia…

Z drugiej strony odzywa się głos “Rodzica Powiatu” który mówi… “Dziecko! Na co Ci te zabawki.. skoro Ty się tymi co masz nie bawisz! Nie mam kasy na kolejne zabawki.” Przecież trzeba budować drogi, szukać oszczędności i takie tam.

Tylko co z Dziećmi? Przecież od pamiętnych czasów boiska “żelaznego” przybyło kilka bloków na osiedlu…

Wiemy o tym, że na terenie Pisza od czasów boisk z murawą przypominającą dużą piaskownicę… przybyło kilka obiektów klasy piłkarskiej. Mamy do dyspozycji Boisko ze sztuczną murawą Orlik 2012 – w Piszu przy ul. Mickiewicza. Dysponujemy również odnowionym Stadionem Lekkoatletycznym (ul. Warszawska) przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Piszu (ul. Gen. Sikorskiego), który posiada Boisko Piłkarskie ze sztuczną murawą. Oraz tuż za płotem przy II Liceum Ogólnokształcącym Zespołu Szkół nr 1 (okolica ul. Gen. Sikorskiego) znajduje się boisko piłkarskie ze sztuczną murawą. Jest jeszcze… Szkoła Podstawowa nr 4 ?

TAK, na Osiedlu Wschód znajduje się Szkoła Podstawowa nr 4, na której terenie jest plac do gry. Ale jak wspomniał Pan Marcin: “Boisko nadające się do gry znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Piszu lecz teren jest zamykany a grające tam osoby są wyganiane.!

Teren Szkoły jest zamykany… Pytanie czy możemy coś z tym zrobić?

Drugie pytanie, to czy na Osiedlu Wschód faktycznie brakuje terenów rekreacyjno – sportowych?

Naszym skromnym zdaniem (osób, które tam nie mieszkają), Osiedle Wschód tworzy już małą aglomerację. Natomiast głównym miejscem rekreacji w pobliżu jest chyba pobliski Kościół oraz Las, jeżeli ktoś nie przepada za pierwszą propozycją. Jest też pobliska szkoła i jej teren, czynny w czasie gdy jest czynny… Jest coś jeszcze? Napiszcie w komentarzu na Osiedlu Wschód są jeszcze jakieś opcje do rekreacji i sportu.

Oczywiście wcześniejszy argument na temat istniejących już boisk w Piszu jest solidny. Dla młodzieży i dorosłych dojazd w te miejsca nie powinien stanowić problemu. Natomiast dla dzieci i ich rodziców już tak.

Kibicujemy Petycji i mamy nadzieję, że budowa nowego boiska (podobnego do Orlik 2012) znajdzie miejsce w Budżecie Miasta i Gminy Pisz. Budowa takiego obiektu jak Orlik 2012 to koszt ok. 1 mln zł netto, jak czytamy w poczciwej Wikipedii. Możliwe, że autorowi petycji chodzi o zupełnie inną wizję boiska do piłki nożnej, która jednocześnie jest tańsza lub bardziej wszechstronna (np. dodatkowe boiska do kosza, siatkówki, plac zabaw, itp.). Niestety wizja boiska ani koszt inwestycji nie zostały ujęte ani sprecyzowane.

Jeżeli projekt zyska rozgłos to znajdą się zarówno zwolennicy jak i krytycy projektu. Dlatego zachęcamy do dyskusji i zaangażowania się w wizję projektu. Może początkowy pomysł okaże się nietrafiony ale dzięki niemu powstanie strefa rekreacyjno – sportowa na Osiedlu Wschód, którą dopiero wymyślicie. Pamiętajcie, żeby sprecyzować czego chcecie i w jakiej formie. Dobrze byłoby również wiedzieć gdzie dokładnie chcecie aby obiekt powstał.

Poniżej zamieszczamy kilka inspiracji.

Wspieramy Inicjatywy Oddolne,
zespół Piski.pl


✅ Pamiętaj, że Każde WydarzenieOgłoszenie i Firmę na Portalu Piski.pl oraz w Aplikacji Piski.pl możesz zawsze dodać do ❤️ Ulubionych! 👉 Wygodnie mieć Zawsze pod ręką! 🤳

Tagi:

Autor wpisu:

Komentarze

Zobacz też: