Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Piszanin pod wpływem Narkotyków potrącił Warszawiaków…

  Piszanin pod wpływem Narkotyków potrącił Warszawiaków...

  Do zdarzenia doszło w miejscowości Wejsuny na prostym odcinku drogi34-letni Piszanin nagle skręcił w prawo i z impetem uderzył w stojących na poboczu kobietę i mężczyznę, mieszkańców Warszawy. Kierowca znajdował się pod wpływem amfetaminy!

  Warszawiacy w wieku 37 i 38 lat trafili do szpitala w poważnym stanie. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem.

  Policjanci tymczasowo aresztowali 34-letniego sprawcę wypadku. Decyzją sądu mieszkaniec Pisza został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

  Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 13:00 (12 lipca 2021 roku) w miejscowości Wejsuny, gm. Ruciane – Nida. Piszanin kierujący Citroenem jechał z łódką na przyczepce. Przejeżdżając przez teren zabudowany nie zachował szczególnej ostrożności, niewłaściwie obserwował drogę i nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych. W konsekwencji stracił panowanie nad autem i uderzył w rowerzystów prawidłowo stojących na poboczu. W wyniku uderzenia kobieta i mężczyzna doznali poważnych obrażeń ciała stanowiących tzw. ciężki uszczerbek na zdrowiu realnie zagrażającej ich życiu.

  Z policyjnych badań wynika, że Mężczyzna był trzeźwy, ale znajdował się pod wpływem amfetaminy. W samochodzie piszanina policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku, który okazał się amfetaminą.

  Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nieumyślnego spowodowania wypadku komunikacyjnego. Kolejne zarzuty dotyczą kierowania pojazdem marki Citroen pod wpływem narkotyków oraz posiadania środków odurzających w postaci amfetaminy.

  Przestępstwo spowodowania wypadku drogowego pod wpływem narkotyków, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

  Piszanin pod wpływem Narkotyków potrącił Warszawiaków...

  Piszanin pod wpływem Narkotyków potrącił Warszawiaków...

  fot. KPP Pisz

  Źródło: KPP Pisz

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Greenpeace alarmuje na temat Puszczy Piskiej

  Greenpeace alarmuje na temat Puszczy Piskiej!


  Greenpeace Polska opublikował na swoim profilu fanpage, post w którym alarmuje na temat Puszczy Piskiej. Do zamieszczonych zdjęć Puszczy dodali opis – “Puszcza Piska to stracona szansa!”.

  Budowa stopnia wodnego w Piszu na rzece Pisie.

  Budowa stopnia wodnego w Piszu na rzece Pisie.

  W ramach budowy drogi wodnej Pisz-Warszawa ma nastąpić udowa stopnia wodnego w Piszu na rzece Pisie wraz z zapleczem technicznym. Aktualnie Antea Polska S.A. opracowuje „Wstępne studium wykonalności budowy stopnia wodnego w Piszu”.

  Za nami Gala XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki

  Po raz kolejny poezja zagościła w domu Michała Kajki w Ogródku. W sobotę, 31 lipca odbyła się Gala XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki. organizowanego przez Muzeum w Ogródku, wspólnie z Polaną Kultury w Orzyszu.  Wiersze laureatów zaprezentowała aktorka teatralna i filmowa – Laura