Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Policyjni Wodniacy będą teraz na Jeziorach w Orzyszu!

  Policyjni Wodniacy będą teraz na Jeziorach w Orzyszu

  Do tej pory policyjni wodniacy pływali po jeziorach w gminie Pisz i w gminie Ruciane – Nidzie. Teraz policyjna łódź będzie również pływała po jeziorach na terenie miasta i gminy Orzysz.

  Dzięki temu kolejne patrole wodne mają zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających na terenie Powiatu Piskiego.

  Jest to efekt rozmów prowadzonych przez Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, mł. insp. Marcina Kubasa z Zbigniewem Włodkowskim – Burmistrzem Orzysza. Rozmowy dotyczyły współpracy na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa na wodzie i zapobiegania utonięciom.

  Już trzecia policyjna łódź została zwodowana na jeziorze Orzysz. Od teraz policyjni wodniacy będą systematycznie pełnić tam służby ale będą również pływali po innych jeziorach w gminie Orzysz.

  Na terenie powiatu piskiego systematycznie przybywa ilość turystów, w tym wiele osób wybiera właśnie Orzysz i okolice. Stąd decyzja o dyslokowaniu policyjnych patroli wodnych na tym terenie.

  Funkcjonariusze będą też pełnili służby z przedstawicielami innych podmiotów odpowiadających za bezpieczeństwo na wodzie. Takie patrole mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów wypoczywających nad orzyskimi jeziorami, a co najważniejsze zapobieganie utonięciom. Policyjni wodniacy będą kontrolowali zarówno strzeżone kąpieliska, jak i tzw. dzikie plaże, gdzie będą reagowali na wszelkie niebezpieczne zachowania.

  Funkcjonariusze będą także sprawdzali stan trzeźwości osób pływających różnymi obiektami. Wszystko po to, by zapobiec tragediom na wodzie.

  Policyjni Wodniacy będą teraz na Jeziorach w Orzyszu!

  Policyjni Wodniacy będą teraz na Jeziorach w Orzyszu!

  fot. KPP Pisz

  Źródło: KPP Pisz

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Greenpeace alarmuje na temat Puszczy Piskiej

  Greenpeace alarmuje na temat Puszczy Piskiej!


  Greenpeace Polska opublikował na swoim profilu fanpage, post w którym alarmuje na temat Puszczy Piskiej. Do zamieszczonych zdjęć Puszczy dodali opis – “Puszcza Piska to stracona szansa!”.

  Weekend seniora z kulturą 2021 w Leśniczówce Pranie

  Weekend seniora z kulturą 2021 w Leśniczówce Pranie!

  W dniach od 1 do 3 października 2021 r. po raz ósmy w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 400 instytucji z całego kraju.

  Cadeci z PMOS Pisz na podium w Pucharze Świata we Włoszech

  Żeglarze z PMOS Pisz na podium Mistrzostw Świata we Włoszech

  W regatach zorganizowanych przez klub Fraglia Vela Riva wystartowało sześćdziesiąt załóg. Aż dwanaście spośród nich, stanowiły załogi Reprezentacji Polski. Osiem z nich to przedstawiciele klubu MKS Dwójka Warszawa, dwie załogi z klubu PMOS Pisz i dwie z MKŻ Mikołajki.