Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Policyjni Wodniacy będą teraz na Jeziorach w Orzyszu!

  Policyjni Wodniacy będą teraz na Jeziorach w Orzyszu

  Do tej pory policyjni wodniacy pływali po jeziorach w gminie Pisz i w gminie Ruciane – Nidzie. Teraz policyjna łódź będzie również pływała po jeziorach na terenie miasta i gminy Orzysz.

  Dzięki temu kolejne patrole wodne mają zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających na terenie Powiatu Piskiego.

  Jest to efekt rozmów prowadzonych przez Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, mł. insp. Marcina Kubasa z Zbigniewem Włodkowskim – Burmistrzem Orzysza. Rozmowy dotyczyły współpracy na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa na wodzie i zapobiegania utonięciom.

  Już trzecia policyjna łódź została zwodowana na jeziorze Orzysz. Od teraz policyjni wodniacy będą systematycznie pełnić tam służby ale będą również pływali po innych jeziorach w gminie Orzysz.

  Na terenie powiatu piskiego systematycznie przybywa ilość turystów, w tym wiele osób wybiera właśnie Orzysz i okolice. Stąd decyzja o dyslokowaniu policyjnych patroli wodnych na tym terenie.

  Funkcjonariusze będą też pełnili służby z przedstawicielami innych podmiotów odpowiadających za bezpieczeństwo na wodzie. Takie patrole mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów wypoczywających nad orzyskimi jeziorami, a co najważniejsze zapobieganie utonięciom. Policyjni wodniacy będą kontrolowali zarówno strzeżone kąpieliska, jak i tzw. dzikie plaże, gdzie będą reagowali na wszelkie niebezpieczne zachowania.

  Funkcjonariusze będą także sprawdzali stan trzeźwości osób pływających różnymi obiektami. Wszystko po to, by zapobiec tragediom na wodzie.

  Policyjni Wodniacy będą teraz na Jeziorach w Orzyszu!

  Policyjni Wodniacy będą teraz na Jeziorach w Orzyszu!

  fot. KPP Pisz

  Źródło: KPP Pisz

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu