Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Polityka na Dwa Jarmarki…

  Piska Polityka na Dwa Jarmarki...

  Co dwa Jarmarki to nie Jeden, Prawda?

  Już niedługo, 25 Czerwca 2021r. odbędzie się X Międzynarodowy Jarmark św. Jana w Piszu. Natomiast 25 Czerwca 2021r. odbędzie się Spotkanie u Jana – X Międzynarodowy Jarmark św. Jana, również w Piszu. Z tej okazji zapraszamy Was na Jarmark…

  Ale na który Jarmark? Chymmm… Zapraszamy Was na ten w Piszu… na ten Międzynarodowy… na ten X (dziesiąty) i na ten św. Jana! Tak i możecie być na tych Wszystkich Jarmarkach jednego dnia;) To będzie jarmarczny dzień.

  Jako Piski.pl wspieramy Wydarzenia odbywające się w Powiecie Piskim i z przyjemnością Patronujemy im Medialnie. W tym przypadku jest tak samo… tylko dwa razy bardziej. Sami jesteśmy lekko zdezorientowani, że wspieramy dwie bardzo podobne imprezy… o bardzo podobnej nazwie, odbywające się w bardzo podobnej lokalizacji. Ale jak wspierać to Wspierać, prawda?

  📜 Czytając Plakaty Jarmarków dowiemy się że:

  👉 Spotkanie u Jana – X Międzynarodowy Jarmark św. Jana:
  • Organizatorzy to: Piskie Stowarzyszenie Miłośników Kultury Masuria – Stowarzyszenie MAZURIA.
  • Współorganizatorzy to: Powiat Piski oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piszu.
  • Sponsorzy Jarmarku: Firma Handlowa Marcin Pilch oraz Bank Spółdzielczy w Mikołajkach – Grupa BPS.
  • Zadanie jest Współfinansowane ze środków otrzymanych z Województwa Warmińsko Mazurskiego “Warmia Mazury®”.
  • Jarmark odbędzie się 25 Czerwca w Piszu, przy ul. Trzcinowej 1 (przy kościele na Reganówku). Start od godz 14:00, a impreza od godz 18:00.

  👉 X Międzynarodowy Jarmark św. Jana w Piszu:
  • Organizatorzy to: Piski Dom Kultury PDK i Gmina Pisz.
  • Sponsorzy Jarmarku: Twój Belweder, Restauracja Baszta, Bistro Wieża – Piski Zakład Aktywności Zawodowej “Wieża” oraz Bar Mleczny “DiaRoz”.
  • Jarmark odbędzie się 25 Czerwca w Piszu, na Placu Daszyńskiego. Start od godz. 8:00, a impreza od godz. 17:00.

  📜 Wynika z tego, że Jarmarki organizowane są przez inne instytucje (Dom Kultury i Stowarzyszenie) oraz przy współpracy innych jednostek terytorialnych, z których obie obejmują geograficznie Miasto Pisz (Gmina Pisz i Powiat Piski). Zapewne imprezy finansowane są z różnych, oddzielnych od siebie źródeł. Natomiast bardzo podobne nazwy imprez wskazują na wspólną historię Jarmarków.

  Do głowy nasuwają się kolejne jarmarczne pytania ale mamy także kilka odpowiedzi. Jedną z nich jest odpowiedź ze strony organizatorów Jarmarku, natomiast drugą jest odpowiedź ze strony organizatorów Jarmarku.

  Poniżej cytujemy publiczny wpis na Facebooku, z profilu Piskiego Domu Kultury:

  Szanowni Państwo, Piski Dom Kultury i Gmina Pisz posiadają wyłączne prawa do posługiwania się nazwą “X Międzynarodowy Jarmark św. Jana“. Jest to kontynuacja imprezy, którą organizowaliśmy w poprzednich latach.

  Tradycyjnie wydarzenie odbędzie się na Pl. Daszyńskiego w Piszu. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, które ujawnimy wkrótce. Zwieńczeniem będą koncerty, aż 3 topowych gwiazd wieczoru !!!

  Serdecznie zapraszamy !

  Piski Dom Kultury PDK

  Natomiast wyjaśnienie w sprawie organizacji imprezy „Spotkanie u Jana – X Międzynarodowy Jarmark św. Jana” złożyła koordynator projektu Jolanta Ruszczyk. Poniżej cytujemy publiczny wpis na Facebooku Jolanty Ruszczyk, w którym [również na publicznej grupie Facebooka (Stowarzyszenie MASURIA)] wyjaśnia szczegóły:

  Stowarzyszenie MAZURIA jako organizacja pozarządowa i koordynator projektu Jolanta Ruszczyk pracując społecznie od 2018 roku poprzez kolejne lata wspiera Piski Dom Kultury w przeprowadzeniu tego zadania składając również w styczniu 2021 r. wniosek o realizację zadania publicznego i wsparcie finansowe do Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

  Zgodnie z założeniami i poparciem Pana Burmistrza miała to być po roku przerwy piękna, jubileuszowa, pełna folkloru impreza kulturalna. Piski Dom Kultury miał zapewnić przede wszystkim scenę i obsługę techniczną imprezy jako wkład własny.

  Niestety pani dyrektor swoją decyzją w maju odrzuciła wypracowaną przez Stowarzyszenie kwotę dofinansowania imprezy w wysokości 15 708 złotych i podjętymi już działaniami (zaproszone zespoły, ustalone zakwaterowanie, przygotowany plakat, zamówienie reklamy w prasie, zakup gadżetów festiwalowych i wygrawerowanych pamiątkowych statuetek jako podziękowanie, także dla Pani Dyrektor, praca wolontariuszy, organizacja warsztatów ginących zawodów i gwary mazurskiej) informując nas, że „Jarmark” robi sama.

  Pozbawieni w ten sposób wsparcia technicznego musielibyśmy zrezygnować z dalszych działań, co byłoby upokorzeniem i ukaraniem przez Panią Dyrektor naszego Stowarzyszenia za pozytywne działania na rzecz Piskiego Domu Kultury, miasta i regionu, a także powód, aby ostatecznie sama mogła również zrezygnować z organizacji tej imprezy. I tak bylibyśmy wszystkiemu winni. Szkoda było nam włożonej pracy i otrzymując wsparcie wielu wspaniałych ludzi kończymy rozpoczęte dzieło.

  Nie zabieramy Piskiemu Domowi Kultury imprezy, tylko kończymy to co zostało rozpoczęte dla dobra miasta i jego mieszkańców. Co do nazwy brzmi jednak inaczej- „Spotkanie u Jana- X Międzynarodowy Jarmark św. Jana”( patrona miasta, parafii czy imienia proboszcza)- odbiorca sam sobie odpowie. Taką samą nazwę nosi też Jarmark w Białymstoku. Może do niego też trzeba się przyczepić. Nie wszystko da się zmienić po podpisaniu umowy.

  To miasto i jego mieszkańcy są dla mnie i naszego Stowarzyszenia bardzo ważni. Nasze działania zawsze są i będą skierowane na rozwój kultury w różnym wydaniu. My nie musimy niszczyć innych, by budować coś dobrego i współpracować w dobrej sprawie z zachowaniem zasady – „Kultura łączy ludzi i nie zna granic”.

  Życzymy Pani Dyrektor udanej imprezy i zapraszamy bardzo serdecznie na naszą.

  O działalności Stowarzyszenia napiszę oddzielnie. Obiecuję, że będzie co czytać. Zapraszamy wszystkich dobrych ludzi do współpracy z nami. Pomóżcie nam w zachowaniu tego co Polskie, co nasze! Mamy jeszcze trochę spraw do załatwienia. Nie zmarnujemy żadnej złotówki, ani nie odeślemy z kwitkiem chętnych do współpracy osób.

  – Z poważaniem koordynator projektu i wiceprezes Piskiego Stowarzyszenia Miłośników Kultury – MAZURIA, Jolanta Ruszczyk.

  My nadal promujemy obie imprezy, ponieważ Pisz jest jeden. Nawet gdy Jarmarków jest więcej, to wszystkie te imprezy promują nasz rodzinny region, za co jesteśmy wdzięczni. Będziemy na obu wydarzeniach jednocześnie, w tym samym Piszu i o tej samej godzinie. Wy bądźcie również, ponieważ to właśnie z Wami powstanie nasza fotorelacja z tych Międzynarodowych Imprez. I pamiętajcie żeby przyprowadzić ze sobą rodzinę oraz przyjaciół!

  Poniżej plakat Jarmarku i plakat Jarmarku:

  📜 Na X Międzynarodowy Jarmark św. Jana w Piszu wystąpią m.in:
  👉 Piska Orkiestra Dęta (Godz. 17:00),
  👉 Nieformalna grupa Metrum Piszanie,
  👉 Żywioł,
  👉 Midem,
  👉 Zespół Pieśni i Tańca Kurpie z Rozóg (Godz. 18:20),
  👉 Patryk Żywczyk (Godz. 19:00),
  👉 Damian Ukeje (Godz. 20:00),
  👉 Bayera (Godz. 21:00).

  Wsród atrakcji m.in.:
  👉 Wystawy rękodzieła (od Godz. 8:00),
  👉 Stoiska z regionalnym jadłem i miodami (od Godz. 8:00),
  👉 Występy lokalnych zespołów folklorystycznych,
  👉 Występy zespołów zagranicznych,
  👉 Prezentacja uzbrojenia i sprzętu XV wiecznego przygotowana przez Rycerzy GRH Viri Misericordiae z Pisza (w trakcie całej imprezy),
  👉 Bezpłatne zwiedzanie Muzeum Ziemi Piskiej (Godz. 12:00 – 19:00).

  ✅ Wstęp na Jarmark w Piszu jest Bezpłatny!
  ❗️ Ilość miejsc Ograniczona!

  📜 Na Spotkaniu u Jana – X Międzynarodowy Jarmark św. Jana wystąpią m.in:
  👉 Zespół seniorski Wesoła gromadka.,
  👉 Zespół Koło Gospodyń Wiejskich ” Drygalanki “,
  👉 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Piska,
  👉 Grupa Śpiewacza Uciesne Kamratki,
  👉 Zespól Regionalny “Jasieniczanka” Cieszyn,
  👉 Zespół Pieśni i Tańca Łódź POLTEX,
  👉 Teatr Delikates,
  👉 Diva operowa Zuzanna Nalewajek,
  👉 Patryk Żywczyk (Mini recital),
  👉 Zespół Zarażeni Folkiem (Koncert),
  👉 Zespół Pisz na Łódź (Koncert),

  Wsród atrakcji m.in. warsztaty ludowe:
  👉 Gwara mazurska – godz. 14:00 – Muzeum Ziemi Piskiej,
  👉 Garncarstwo – godz. 18:00 – plac przy Kościele ul. Trzcinowa,
  👉 Snycerstwo – godz. 18:00 – plac przy Kościele ul Trzcinowa.

  ✅ Wstęp na Jarmark w Piszu również jest Bezpłatny!
  ❗️ Ilość miejsc Ograniczona!

  👉 Zapraszamy Was Serdecznie na Jarmarki.

  📜 Pozdrawiamy również wszystkich Organizatorów, wszystkich Jarmarków w Powiecie Piskim. Mamy świadomość, że nagłaśnianie takich sytuacji jak ta, może utrudnić naszemu portalowi przyszłą współpracę medialną z wymienionymi instytucjami. Może nawet doprowadzić do zerwania aktualnych patronatów medialnych nad tegorocznymi Jarmarkami… Ale mamy nadzieję, że mówienie głośno o tym co nie działa w naszym Powiecie, Gminie i w naszym Mieście pomoże wspólnemu rozwojowi i poprawie sytuacji. Życzymy wam i nam wszystkim abyśmy za rok spotkali się na jednym Wspólnym Jarmarku. Liczymy również na to, że w przyszłości będzie wiele okazji aby pokazać zjednoczenie i wspólną siłę w promocji naszego Miasta, Gminy i Powiatu.

  Do zobaczenia na Jarmarku,
  zespół Piski.pl

  ✅ Pamiętaj, że Jarmark i każde inne Wydarzenie na Piski.pl możesz dodać do swojego Kalendarza Google oraz iCal 👍 Wygodnie!

  https://piski.pl/wydarzenia/x-miedzynarodowy-jarmark-sw-jana-w-piszu/
  https://piski.pl/wydarzenia/spotkanie-u-jana-x-miedzynarodowy-jarmark-sw-jana/

  ✅ Dodaj Wydarzenie z Piski.pl do Kalendarza Google i iCal 👉 Wygodnie!
  ✅ Każde Wydarzenie, Ogłoszenie i Firmę na Portalu Piski.pl oraz w Aplikacji Piski.pl możesz zawsze dodać do ❤️ Ulubionych! 👉 Wygodnie mieć Zawsze pod ręką! 🤳

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też: