Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

[contact-form-7 id="17612"]

Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

(zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

Powitanie Lata w Karwiku zebrało Pomoc dla Łukasza!

Powitanie Lata 2021 - muzyczny piknik w Karwiku

Historia bywa smutna ale droga może zmienić obrót i nabrać słońca! To właśnie Lato najbardziej kojarzy się ze słońcem. I to właśnie z okazji przywitania Lata w Karwiku historia Łukasza nabrała więcej słońca.

Łukasz Wiśniewski to 22 latek z Wejsun, który w wyniku choroby stracił prawe przedramię. Nastąpiło to na skutek ponad trzy letniej walki z nowotworem złośliwym kości przedramienia.

Łukaszowi pomogli Mieszkańcy Karwika, w tym Mazurskie Centrum Aktywności Lokalnej Karwik oraz Darek Kiński sołtys Karwika. Wspólnie zorganizowali Muzyczny Piknik Charytatywny dla Łukasza pod tytułem przewodnim – POWITANIE LATA 2021. Do imprezy przygotowywano się około 3 tygodnie, przy czym pomogło wiele osób z Karwika oraz z Pisz, w sumie około kilkadziesiąt. Natomiast tytułowy piknik odbył się na skwerze oraz na boisku wiejskim w Karwiku, 3 Lipca 2021 o godz. 16:00.

Należy dodać, że oprócz zbiórki podczas pikniku swoją puszkę dołączyło również Stowarzyszenie Strzelecko Sportowe – Magnum oraz dodano puszkę z Zawodów Spławikowych dla dzieci w Piszu.

Część kwoty została zebrana dzięki licytacjom oraz loterii fantowej, na które przedmioty oraz vouchery przekazały osoby prywatne oraz firmy z Pisza, mi.in. PSB Mrówka Pisz, Nadleśnictwo Pisz, Lasy Państwowe KRUS w Piszu, Jerzy Małecki – poseł na Sejm RP.

W trakcie imprezy sprzedawano regionalne potrawy oraz domową i ekologiczną żywność m.in. baba ziemniaczana, swojski chleb ze smalcem i dodatkami, bigos czy domowe wypieki pań z Koła Gospodyń. Na stoiskach pracowali mieszkańcy Karwika i ich przyjaciele z Pisza: Danuta Truszkowska, Sylwia Wysocka, Małgorzata Puczyłowska, Dariusz Olender, Małgorzata Olender, Klaudia Olender, Halina Ostrowska, Halina Bartyzel, MariaBursa, Grzegorz Tereszczak, Patrycja Szwarc, Justyna Skrodzka Banach, Dominika Budzyńska, Joanna Wolska Mach, Milena Andrzejczyk.

Podczas pikniku były również atrakcje w postaci występów Zumba z Basią Śliwką oraz program gier i zabaw dla dzieci Natali Kucisz i Wonderland – Fabryka Kreatywności, dodatkowo swój występ zaprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Zagrały zespoły muzyczne, w tym Zespół muzyczny MDM Karwik w składzie: Dariusz Borkowski, Marek Hoffman, Marcin Markowski, Magdalena Borkowska oraz Zespół Impresja z młodymi wokalistkami: Nela, Tosia i Lena – grając polskie przeboje.

Podsumowując wszystkie działania Muzyczny Piknik Charytatywny dla Łukasza zebrał łącznie: 21 100 zł!

Poniżej możecie obejrzeć relacje z imprezy wykonaną przez Mazurskie Centrum Aktywności Lokalnej Karwik.

fot. Mazurskie Centrum Aktywności Lokalnej Karwik

Tagi:

Autor wpisu:

Komentarze

Zobacz też: