Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Powitanie Lata w Karwiku zebrało Pomoc dla Łukasza!

  Powitanie Lata 2021 - muzyczny piknik w Karwiku

  Historia bywa smutna ale droga może zmienić obrót i nabrać słońca! To właśnie Lato najbardziej kojarzy się ze słońcem. I to właśnie z okazji przywitania Lata w Karwiku historia Łukasza nabrała więcej słońca.

  Łukasz Wiśniewski to 22 latek z Wejsun, który w wyniku choroby stracił prawe przedramię. Nastąpiło to na skutek ponad trzy letniej walki z nowotworem złośliwym kości przedramienia.

  Łukaszowi pomogli Mieszkańcy Karwika, w tym Mazurskie Centrum Aktywności Lokalnej Karwik oraz Darek Kiński sołtys Karwika. Wspólnie zorganizowali Muzyczny Piknik Charytatywny dla Łukasza pod tytułem przewodnim – POWITANIE LATA 2021. Do imprezy przygotowywano się około 3 tygodnie, przy czym pomogło wiele osób z Karwika oraz z Pisz, w sumie około kilkadziesiąt. Natomiast tytułowy piknik odbył się na skwerze oraz na boisku wiejskim w Karwiku, 3 Lipca 2021 o godz. 16:00.

  Należy dodać, że oprócz zbiórki podczas pikniku swoją puszkę dołączyło również Stowarzyszenie Strzelecko Sportowe – Magnum oraz dodano puszkę z Zawodów Spławikowych dla dzieci w Piszu.

  Część kwoty została zebrana dzięki licytacjom oraz loterii fantowej, na które przedmioty oraz vouchery przekazały osoby prywatne oraz firmy z Pisza, mi.in. PSB Mrówka Pisz, Nadleśnictwo Pisz, Lasy Państwowe KRUS w Piszu, Jerzy Małecki – poseł na Sejm RP.

  W trakcie imprezy sprzedawano regionalne potrawy oraz domową i ekologiczną żywność m.in. baba ziemniaczana, swojski chleb ze smalcem i dodatkami, bigos czy domowe wypieki pań z Koła Gospodyń. Na stoiskach pracowali mieszkańcy Karwika i ich przyjaciele z Pisza: Danuta Truszkowska, Sylwia Wysocka, Małgorzata Puczyłowska, Dariusz Olender, Małgorzata Olender, Klaudia Olender, Halina Ostrowska, Halina Bartyzel, MariaBursa, Grzegorz Tereszczak, Patrycja Szwarc, Justyna Skrodzka Banach, Dominika Budzyńska, Joanna Wolska Mach, Milena Andrzejczyk.

  Podczas pikniku były również atrakcje w postaci występów Zumba z Basią Śliwką oraz program gier i zabaw dla dzieci Natali Kucisz i Wonderland – Fabryka Kreatywności, dodatkowo swój występ zaprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

  Zagrały zespoły muzyczne, w tym Zespół muzyczny MDM Karwik w składzie: Dariusz Borkowski, Marek Hoffman, Marcin Markowski, Magdalena Borkowska oraz Zespół Impresja z młodymi wokalistkami: Nela, Tosia i Lena – grając polskie przeboje.

  Podsumowując wszystkie działania Muzyczny Piknik Charytatywny dla Łukasza zebrał łącznie: 21 100 zł!

  Poniżej możecie obejrzeć relacje z imprezy wykonaną przez Mazurskie Centrum Aktywności Lokalnej Karwik.

  fot. Mazurskie Centrum Aktywności Lokalnej Karwik

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Opowieść, którą zaraz przeczytacie prawi o tym jak dzielny założyciel wsi Snopki Janik Snopek, staje twarzą w twarz z upiornym wodnikiem. Dawno dawno temu, według starych ksiąg w XVI wieku, żył nad rzeczką niedaleko Jańsborka myśliwy o imieniu Janik. Rozporządzał on starą karczmą i młynem,

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu