Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Rodzina Uratowana! Wiatr przewrócił Żaglówkę na jeziorze Roś…

  fot. KPP Pisz - Policjyjni wodniacy w trakcie akcji ratunkowej na jez. Roś

  Piski patrol wodny dokonał 9 lipca szybkiej i skutecznej interwencji ratując rodzinę, która wpadła do wody po tym, jak silny wiatr przewrócił ich żaglówkę. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na jeziorze Roś przy gwałtownej zmianie pogody.

  Gwałtowna zmiana pogody, deszcz i silny wiatr zaskoczyły turystów z Warszawy pływających po jeziorze Roś. Na łodzi żaglowej wypoczywał 48-letni mężczyzna z dwiema córkami w wieku 10 i 16 lat oraz 18-letnim znajomym. Sternikiem był 48-latek, który był trzeźwy.

  Na skutek silnego podmuchu wiatru żaglówka przewróciła się i wszystkie cztery osoby wpadły do wody. Jedynie dziewczynki miały na sobie kapoki. Jak się później okazało pozostałe osoby nie zdążyły ich ubrać, bo zaskoczyła ich nagła zmiana pogody.

  Policyjny patrol wodny pełnił w tym czasie służbę na jeziorze Roś, którzy po otrzymanym (po godz. 13:00) zgłoszeniu o wywróconej żaglówce niezwłocznie popłynęli na miejsce. Byli tam pierwsi, więc natychmiast przystąpili do działania. Najpierw wyciągnęli z wody dwie dziewczynki, a w dalszej kolejności obu mężczyzn.

  Patrol zabrał turystów na swoją policyjną łódź. Wszyscy turyści, a zwłaszcza dziewczynki, byli bardzo przerażeni całą sytuacją.

  W trakcie prowadzonej akcji ratunkowej okazało się, że na łodzi był jeszcze pies, który wabił się „Frajda”. Dziewczynki mówiąc to miały łzy w oczach. Policjant bez wahania wskoczył do wody i zanurkował, aby odnaleźć ich pupila. Niestety „Frajdy” nie udało się uratować.

  Mimo straty psa, ojciec dziewczynek nie krył swojej ogromnej wdzięczności dla policjantki i policjanta za uratowanie im życia. Dodał, że gdyby patrol wodny nie przypłynął tak szybko to różnie mogłoby się to skończyć.

  Policyjni wodniacy apelują do wszystkich, którzy wypływają na jezioro, na jakichkolwiek jednostkach pływających: aby patrzyli w niebo, sprawdzali prognozy pogody, a w przypadku nadciągającej burzy natychmiast wracali do brzegu.

  Tym razem wszystko skończyło się dobrze, ale nie zawsze tak jest!

  fot. KPP Pisz – Podnoszenie przewróconej żaglówki.

  Źródło: KPP Pisz

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu