Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  To oficjalne, Mazurski Kurczak sprzedaje teren przy Osiedlu Wschód!

  Mazurski Kurczak sprzedaje teren przy Osiedlu Wschód

  Miały być miejsca pracy i możliwe nieprzyjemne zapachy, których się obawiano. Inwestycja planowana bodajże od 2016 roku w pobliżu Piskiego Osiedla Wschód… nie powstała i raczej już nie powstanie. Teren przeznaczony pod budzącą emocje przetwórnię drobiu został oficjalnie wystawiony na sprzedaż przez Spółkę Mazurski Kurczak.

  Szczegóły na temat zapowiadanej inwestycji możemy pamietać z konferencji promocyjnej (6 kwietnia 2017 r. – PDK w Piszu). Na której wspomniano o hali produkcyjnej (5 tys. m​2), uboju 20 tys. sztuk drobiu na dobę i zatrudnienie 150 osób w I etapie inwestycji. Oraz o hali produkcyjnej 10 tys. m​2, uboju 120 tys. sztuk drobiu na dobę i zatrudnienie 400-500 osób w II etapie inwestycji… Takie były obietnice lub założenia inwestycji, która miała powstać na terenie Piskiej Strefy Ekonomicznej.

  W październiku 2016 roku Gmina Pisz sprzedała działkę (nr 1431/15, obręb Pisz 1) firmie Mazurski Kurczak Sp. z o. o. Początkowo rozpoczęcie budowy planowano na 2017 rok, jednak budowa została opóźniona do 2018 roku z powodu kwestii formalnych.

  Według odnalezionych przez nas, historycznie udzielonych informacji przez ówczesnego i obecnego zastępcę Burmistrza Pisza, czyli Janusza Puchalskiego, inwestor miał realizować inwestycję ponieważ pozyskał dofinansowanie:

  Obecnie Gmina Pisz nie posiada informacji, w jakim terminie inwestor planuje rozpoczęcie realizacji przedsięwzięcia, natomiast wiadomo nam, że inwestor pozyskał dofinansowanie i zamierza zrealizować to przedsięwzięcie.

  Odpowiedź z-cy burmistrza Janusza Puchalskiego na interpelację radnego Tomasza Florczyka.

  Ostatecznie na działce należącej do Mazurski Kurczak Spółka z o.o. “rozpoczęto” jakieś prace i był to okres “przypadkowo” przedwyborczy na pozycje Burmistrza Miasta w Piszu. Teren inwestycji został ogrodzony, dodatkowo wykonano kilka zdjęć z koparkami, które coś na tym terenie robiły, a osoby na zdjęciach wystąpiły w obowiązujących na budowach kaskach i kamizelkach, i… i tyle?

  fot. www.pisz.pl – teren inwestycyjny Spółki Mazurski Kurczak

  “Mazurski Kurczak” od czasu wykonanych zdjęć do dziś nie wykonał zauważalnych postępów na piskim terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a teraz “wycofuje się” z Gminy Pisz.

  Budowa planowanej inwestycji miała się zakończyć 2020 roku, wiosną lub latem – czyli rok temu.

  Aktualizacja: W archiwalnym ogłoszeniu opublikowanym na stronie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej możemy przeczytać, że: “15 grudnia 2016 roku Spółka MAZURSKI KURCZAK otrzymała Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Piszu na działce o powierzchni 4,39 ha powstanie nowoczesny zakład uboju i przetwórstwa drobiu. W wyniku realizacji inwestycji poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości 24 mln zł oraz zatrudnionych będzie 70 nowych pracowników. Planowane zakończenie inwestycji to 31.12.2020 r.

  Mazurski Kurczak Spółka z o. o. – Logo znalezione w Sieci

  Ale kim jest Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która kryje się pod nazwą Mazurski Kurczak?

  Logo, które widnieje powyżej jest jedynym, które udało nam się wyszukać w internecie. Jednakże nie mamy pewności ani podstaw aby twierdzić, iż jest to oficjalny logotyp wspomnianej spółki.

  Pomimo, że na temat Spółki “Mazurski Kurczak” ciężko doszukać się jakichkolwiek informacji. To spółka nie jest fikcją i posiada czynny status podatnika VAT, a jej kapitał zakładowy wynosi 925 tys. zł. Możemy też znaleźć sprawozdania spółki za rok 2018 oraz 2019. Jednak informacje powiązane z KRS Spółki to główne źródło informacji o tej firmie.

  Nie byliśmy w stanie odnaleźć strony internetowej w.w. Spółki oraz oficjalnej lokalizacji siedziby spółki w serwisie Google Maps, którą jest Antonowo. To wcale nie jest dziwne, ponieważ taka sytuacja jest dosyć często spotykana w przypadku Spółek w Polsce. Spółki po porostu istnieją i spełniają swoją “funkcję”.

  W Spółce MAZURSKI KURCZAK dużym udziałowcem jest SPÓŁDZIELNIA DROBIARSKA “MAZURSKI KURCZAK 2” posiadająca udziały o wartości 925 tys. zł. Natomiast prezes i członkowie zarządu są dodatkowo powiązani z takimi firmami jak: “GIŻYCKA GRUPA PRODUCENTÓW DROBIU” Z SIEDZIBĄ W GIŻYCKU, WYDMIŃSKIE TOWARZYSTWO STRZELECKIE oraz SPÓŁDZIELNIA PRODUCENTÓW ZIAREN ZBÓŻ LUB NASION ROŚLIN OLEISTYCH “MAZURSKIE ZBOŻA”.

  Źródło: rejestr.io

  Chcesz zainwestować i kupić nieruchomość w Piszu, należącą do Spółki Mazurski Kurczak?

  Jeżeli posiadasz kapitał, pomysł oraz chęci na zagospodarowanie terenu leżącego w pobliżu Osiedla Wschód, w Piszu, to nic trudnego… prawdopodobnie.

  Poniżej zamieszczamy lokalizację działki inwestycyjnej, która jest na sprzedaż oraz treść ogłoszenia, która jej dotyczy, pochodzącą ze strony Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  Działka: 281603_4.0001.1431/15 – Źródło: geoportal360.pl

  MAZURSKI KURCZAK Spółka z o.o., Daszyńskiego 7, 11-500 Giżycko sprzeda niezabudowaną nieruchomość gruntową:

  1. Powierzchnia – 4,3089 ha,
  2. Obręb ewidencyjny – 0001 Pisz 1,
  3. Miasto – Pisz, ul. Kmicica,
  4. Gmina – Pisz,
  5. Numer geodezyjny – 1431/15,
  6. Numer księgi wieczystej – Kw.OL1P/00022783/6,
  7. Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowanie przestrzennego –    – 1.P – teren obiektów produkcyjnych, składów i magazynów,
  8. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej,
  9. Nieruchomość położona wzdłuż obszaru linii kolejowej nr 219 Olsztyn-Ełk,
  10. Nieruchomość posiada wbudowane i odebrane urządzenia elektroenergetyczne.

  Telefon kontaktowy: Prezes > Kontakt tel. Dostępny Tutaj <

  Skontaktowaliśmy się z Prezesem Spółki Mazurski Kurczak aby uzyskać więcej informacji na temat powodu sprzedaży gruntu. Pan Prezes udzielił nam odpowiedzi, przeczytasz o tym > Tutaj< .

  Źródło: WMSSE

  Aktualizacja (19.07.2021 r.) : Redakcja Piski.pl rozmawiała telefonicznie z Prezesem Spółki Mazurski Kurczak. W wyniku rozmowy, spółka zgodziła się udzielić odpowiedzi i poproszono Nas o pytania. Aktualnie oczekujemy na odpowiedź zwrotną. Odpowiedź opublikujemy po jej otrzymaniu.

  Aktualizacja (22 Lipiec 2021r.) : Otrzymaliśmy wiadomość zwrotną wraz z odpowiedziami. Pytania zadane przez Piski.pl i odpowiedzi udzielone przez Jana Skrypoczko – Prezesa Spółki z o.o. Mazurski Kurczak możemy przeczytać > Tutaj< .

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Weekend seniora z kulturą 2021 w Leśniczówce Pranie

  Weekend seniora z kulturą 2021 w Leśniczówce Pranie!

  W dniach od 1 do 3 października 2021 r. po raz ósmy w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 400 instytucji z całego kraju.