Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Volkswagen zderzył się z pojazdem Wojskowym NATO!

  Volkswagen zderzył się z pojazdem Wojskowym NATO!

  Trzy samochody w tym Brytyjski pojazd wojskowy NATO zderzyły się na drodze wojewódzkiej nr 677 w gminie Biała Piska. Droga na tym odcinku została zablokowana i wezwano Śmigłowiec.

  Do zderzenia trzech pojazdów doszło 7 lipca 2021 roku przed godz. 11:00 na drodze wojewódzkiej nr 677 okolicach skrzyżowania z drogą do miejscowości Rakowo Małe, w gminie Biała Piska. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej, stwierdzono wypadek drogowy dwóch samochodów osobowych oraz pojazdu wojskowego Armii Brytyjskiej. W zdarzeniu łącznie udział brało 6 osób.  

  Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący pojazdem marki Mercedes wykonywał manewr skrętu. Jadący za nim samochód marki Volkswagen Polo uderzył w skręcającego Mercedesa. W wyniku uderzenia Volkswagen zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka Brytyjski pojazd wojskowy stacjonujących w regionie wojsk NATO. Ustalono, że kierowcy wszystkich trzech aut byli trzeźwi.

  fot. mł. kpt. Robert Szafranek KP PSP Pisz

  W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby jadące Volkswagenem Polo. Dwie osoby z osobówki trafiły do szpitala, w tym jedna miała zostać przetransportowana śmigłowcem.

  fot. KPP Pisz – VW Polo uczestniczący w wypadku.

  W chwili przybycia zastępów straży, dwie osoby znajdowały się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM), a pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu samodzielnie opuściły pojazdy i nie potrzebowały pomocy medycznej.

  Po przebadaniu przez ZRM, jeden z uczestników wypadku został zabrany do szpitala w Ełku. Druga z osób poszkodowanych miała być zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednakże po wylądowaniu śmigłowca LPR i przebadaniu poszkodowanego przez lekarza stwierdzono, że obrażenia wykluczają możliwość transportu poszkodowanego do szpitala drogą powietrzną – poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Ełku.

  Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, blokując całkowicie przejazd oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu drogi podczas prowadzenia czynności wyjaśniających okoliczności powstania zdarzenia przez Policję oraz Żandarmerię Wojskową Polską i Brytyjską.

  W działaniach udział brały trzy zastępy z PSP oraz zastęp z OSP Drygały w łącznej sile osiemnastu ratowników, działania ratownicze trwały blisko sześć godzin.

  Źródło: KPP Pisz, KP PSP Pisz / st. kpt. Grzegorz Kuliś KP PSP Pisz, fot. KPP Pisz, fot. mł. kpt. Robert Szafranek KP PSP Pisz

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też: