Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Volkswagen zderzył się z pojazdem Wojskowym NATO!

  Volkswagen zderzył się z pojazdem Wojskowym NATO!

  Trzy samochody w tym Brytyjski pojazd wojskowy NATO zderzyły się na drodze wojewódzkiej nr 677 w gminie Biała Piska. Droga na tym odcinku została zablokowana i wezwano Śmigłowiec.

  Do zderzenia trzech pojazdów doszło 7 lipca 2021 roku przed godz. 11:00 na drodze wojewódzkiej nr 677 okolicach skrzyżowania z drogą do miejscowości Rakowo Małe, w gminie Biała Piska. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej, stwierdzono wypadek drogowy dwóch samochodów osobowych oraz pojazdu wojskowego Armii Brytyjskiej. W zdarzeniu łącznie udział brało 6 osób.  

  Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący pojazdem marki Mercedes wykonywał manewr skrętu. Jadący za nim samochód marki Volkswagen Polo uderzył w skręcającego Mercedesa. W wyniku uderzenia Volkswagen zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka Brytyjski pojazd wojskowy stacjonujących w regionie wojsk NATO. Ustalono, że kierowcy wszystkich trzech aut byli trzeźwi.

  fot. mł. kpt. Robert Szafranek KP PSP Pisz

  W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby jadące Volkswagenem Polo. Dwie osoby z osobówki trafiły do szpitala, w tym jedna miała zostać przetransportowana śmigłowcem.

  fot. KPP Pisz – VW Polo uczestniczący w wypadku.

  W chwili przybycia zastępów straży, dwie osoby znajdowały się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM), a pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu samodzielnie opuściły pojazdy i nie potrzebowały pomocy medycznej.

  Po przebadaniu przez ZRM, jeden z uczestników wypadku został zabrany do szpitala w Ełku. Druga z osób poszkodowanych miała być zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednakże po wylądowaniu śmigłowca LPR i przebadaniu poszkodowanego przez lekarza stwierdzono, że obrażenia wykluczają możliwość transportu poszkodowanego do szpitala drogą powietrzną – poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Ełku.

  Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, blokując całkowicie przejazd oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu drogi podczas prowadzenia czynności wyjaśniających okoliczności powstania zdarzenia przez Policję oraz Żandarmerię Wojskową Polską i Brytyjską.

  W działaniach udział brały trzy zastępy z PSP oraz zastęp z OSP Drygały w łącznej sile osiemnastu ratowników, działania ratownicze trwały blisko sześć godzin.

  Źródło: KPP Pisz, KP PSP Pisz / st. kpt. Grzegorz Kuliś KP PSP Pisz, fot. KPP Pisz, fot. mł. kpt. Robert Szafranek KP PSP Pisz

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Opowieść, którą zaraz przeczytacie prawi o tym jak dzielny założyciel wsi Snopki Janik Snopek, staje twarzą w twarz z upiornym wodnikiem. Dawno dawno temu, według starych ksiąg w XVI wieku, żył nad rzeczką niedaleko Jańsborka myśliwy o imieniu Janik. Rozporządzał on starą karczmą i młynem,

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr