Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Wichura nad Powiatem Piskim… Zobacz efekty!

  Wichura nad Powiatem Piskim - Zobacz efekty

  Od kilkunastu dni nad Polską przetaczały się intensywne opady deszczu i gradu oraz silny, porywisty wiatr. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych każdego dnia prowadzą tysiące działań ratowniczych usuwając wiatrołomy, zabezpieczając uszkodzone budynki, elementy infrastruktury, wypompowując wodę z podtopionych posesji i zalanych piwnic.

  Na terenie Powiatu Piskiego również odnotowano intensywne opady deszczu oraz silny i porywisty wiatr. Takie warunki pogodowe przysporzyły Piskim Strażakom dużo pracy.

  Odnotowano ponad dwadzieścia zdarzeń związanych z przewróconymi drzewami, co pokazuje, że nie warto ignorować ostrzeżeni pogodowych.

  Silny wiatr spowodował duże straty, niszcząc bądź uszkadzając w zasadzie wszystko, co napotkał na swej drodze. W Ukcie został zniszczony samochód, całkowitego zniszczenia dokonało powalone drzewo.

  W gminie Ruciane-Nida, w miejscowości Iwanowo został uszkodzony dach budynku mieszkalnego. Również w wyniku obalenia drzewa, które zostało wyrwane z korzeniami i położyło się na budynku. Strażacy mieli również wyjazd do przewróconej żaglówki na jeziorze Śniardwy.

  Wymienione zdarzenia to efekty Środowego (14 lipca 2021r.) przejścia gwałtownego frontu atmosferycznego nad Powiatem Piskim. Usuwanie skutków wichury trwało również kolejnego dnia, w czwartek 15 lipca.

  Wichura nad Powiatem Piskim

  Wichura nad Powiatem Piskim

  Wichura nad Powiatem Piskim

  Wichura nad Powiatem Piskim

  Wichura nad Powiatem Piskim

  fot. archiwum KP PSP Pisz

  Źródło: KP PSP Pisz, fot. archiwum KP PSP Pisz

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Uroczysta prezentacja tablic historycznych w Niedźwiedzim Rogu

  Wspólnym wysiłkiem społeczności lokalnej, zostały zorganizowane trzy tablice historyczne o miejscowościach Niedźwiedzi Róg oraz Głodowo. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz przedstawiciele władz gminy. Zapraszamy również to przeczytania legendy o miejscowości Niedźwiedzi Róg pod tytułem Niedźwiedzi Róg, czyli legenda zakrapiana miodem pitnym. Autor zdjęć: Piotr

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu