Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Wichura nad Powiatem Piskim… Zobacz efekty!

  Wichura nad Powiatem Piskim - Zobacz efekty

  Od kilkunastu dni nad Polską przetaczały się intensywne opady deszczu i gradu oraz silny, porywisty wiatr. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych każdego dnia prowadzą tysiące działań ratowniczych usuwając wiatrołomy, zabezpieczając uszkodzone budynki, elementy infrastruktury, wypompowując wodę z podtopionych posesji i zalanych piwnic.

  Na terenie Powiatu Piskiego również odnotowano intensywne opady deszczu oraz silny i porywisty wiatr. Takie warunki pogodowe przysporzyły Piskim Strażakom dużo pracy.

  Odnotowano ponad dwadzieścia zdarzeń związanych z przewróconymi drzewami, co pokazuje, że nie warto ignorować ostrzeżeni pogodowych.

  Silny wiatr spowodował duże straty, niszcząc bądź uszkadzając w zasadzie wszystko, co napotkał na swej drodze. W Ukcie został zniszczony samochód, całkowitego zniszczenia dokonało powalone drzewo.

  W gminie Ruciane-Nida, w miejscowości Iwanowo został uszkodzony dach budynku mieszkalnego. Również w wyniku obalenia drzewa, które zostało wyrwane z korzeniami i położyło się na budynku. Strażacy mieli również wyjazd do przewróconej żaglówki na jeziorze Śniardwy.

  Wymienione zdarzenia to efekty Środowego (14 lipca 2021r.) przejścia gwałtownego frontu atmosferycznego nad Powiatem Piskim. Usuwanie skutków wichury trwało również kolejnego dnia, w czwartek 15 lipca.

  Wichura nad Powiatem Piskim

  Wichura nad Powiatem Piskim

  Wichura nad Powiatem Piskim

  Wichura nad Powiatem Piskim

  Wichura nad Powiatem Piskim

  fot. archiwum KP PSP Pisz

  Źródło: KP PSP Pisz, fot. archiwum KP PSP Pisz

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Czy wiesz co oznacza Łupkon_ My już poznaliśmy ich Sekret!

  Czy wiesz co oznacza Łupkon? My już poznaliśmy ich Sekret!

  Czy wiesz co oznacza Łupkon, a może kojarzysz wieś o nazwie Łupki? My zapoznaliśmy się bardziej w rozmowie z twórcami tegorocznego Łupkonu – Arturem Olchowym i Pawłem Bosakiem. Podzielili się z nami ciekawostkami na temat festiwalu, jego historią oraz przyszłością, która ma szanse stać się fantastyczna.

  Konsultacje społeczne wspólnej strategii obszaru Wielkich Jezior Mazurskich

  Zakończono prace nad aktualizacją wspólnej strategii rozwoju dla całej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Projekt dokumentu jest efektem współpracy samorządów lokalnych zdeterminowanych do współpracy i promocji obszaru Wielkich Jezior Mazurskich. Sama strategia ma pomóc w sprawnej realizacji założeń rozwoju tego regionu, w szczególności korzystając ze środków Unii Europejskiej.

  Greenpeace alarmuje na temat Puszczy Piskiej

  Greenpeace alarmuje na temat Puszczy Piskiej!


  Greenpeace Polska opublikował na swoim profilu fanpage, post w którym alarmuje na temat Puszczy Piskiej. Do zamieszczonych zdjęć Puszczy dodali opis – “Puszcza Piska to stracona szansa!”.