fbpx

Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

(zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

Więcej Kamer w Piszu

Od kilkunastu miesięcy nad bezpieczeństwem mieszkańców Pisza czuwa coraz większa ilość kamer.
Aby system funkcjonował jeszcze sprawniej Gmina Pisz podpisała 7 kwietnia 2021 r. z Komendą Powiatową Policji w Piszu porozumienie w sprawie obsługi Centrum Monitoringu Wizyjnego na terenie miasta Pisz.

Umowa określa zasady wzajemnej współpracy w zakresie inwestycji w całości sfinansowanej ze środków własnych Gminy Pisz.

W ramach tego przedsięwzięcia Centrum Monitoringu Wizyjnego zlokalizowano w budynku Urzędu Miejskiego w Piszu, natomiast nadzór wizyjny będzie pełniła służba dyżurna Komendy Powiatowej Policji w Piszu w czasie i zakresie niekolidującym z pełnieniem obowiązków służbowych.

W tym celu Komenda Powiatowa Policji w Piszu udostępni pomieszczenie stanowiska kierowania oraz pokój (serwerownię) do zamontowania i zainstalowania w nich niezbędnych elementów służących do uruchomienia i działania poglądu do Systemu Monitoringu Wizyjnego. Operatorzy zarejestrują zdarzenie i skierują pełniący aktualnie służbę patrol na interwencję do miejsca, w którym zachodzi podejrzenie lub doszło do popełnienia przestępstwa, wykroczenia oraz innych incydentów niezgodnych z prawem.

Koszty związane z zakupem sprzętu niezbędnego do uruchomienia podglądu, jak również bieżącą konserwacją, pokryje Gmina Pisz. Gmina zapewni też szkolenia z zakresu obsługi podglądu do Systemu Monitoringu Wizyjnego dla funkcjonariuszy Policji.
Równocześnie trwają uzgodnienia co do dalszej rozbudowy monitoringu na terenie miasta Pisz.
Etap drugi tego przedsięwzięcia zakłada dzierżawę kanalizacji kablowej w różnych częściach Pisza. Wnioski złożone przez Gminę Pisz przeszły pozytywną weryfikację, podpisano umowy ramowe dzierżawy kanalizacji teletechnicznej w mieście Pisz, dzięki czemu sieć światłowodowa wkrótce się wydłuży.

źródło: UM Pisz

Tagi:

Autor wpisu:

Promowane firmy

Komentarze

Zobacz też:

Dołącz do tysiąca osób i bądź na bieżąco w powiecie Piskim!

Poinformuj nas

Używamy plików cookie, aby zapewnić wysoką jakość Piski.pl. Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę Prywatności i pliki cookie.
Aplikacja Piski.pl

Pobierz aplikacje i pomóż!

Każde pobranie aplikacji to 25g karmy.
Ty pomagasz dla schroniska!

Kliknij przycisk poniżej i Pobierz!

Darmowa aplikacja na Twój telefon