Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Zawalił się dach i ściana w budynku mieszkalnym

  Bełcząc – zawalony dach i ściana szczytowa w budynku mieszkalnym

  Silny wiatr poważnie uszkodził konstrukcję budynku we wsi Bełcząc pod Białą Piską.

  W dniu dzisiejszym o godz. 8:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Piszu wpłynęło zgłoszenie o zawalonym dachu w budynku mieszkalnym. Według informacji uzyskanych od mieszkańców, zdarzenie miało miejsce dwa dni wcześniej.

  Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej, zastano część zawalonego dachu w budynku jednorodzinnym oraz przewrócony na zewnątrz szczyt budynku. Elementy konstrukcyjne dachu znajdowały się na stropie budynku, mocno go obciążając (widoczne były ugięcia belek stropowych oraz pęknięcia na suficie).

  Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygrodzeniu teren taśmą ostrzegawczą oraz umieszczeniu tablic informacyjnych “nieupoważnionym wstęp wzbroniony”. Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy Nadzoru Budowlanego po oględzinach wystawili protokół o zakazie użytkowania budynku jednorodzinnego i budynku gospodarczego oraz nakazie rozbiórki obiektów. Urząd Miejski w Białej Piskiej zapewnił mieszkańcom budynku lokal zastępczy w Bemowie Piskim.

  Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  Weekend seniora z kulturą 2021 w Leśniczówce Pranie

  Weekend seniora z kulturą 2021 w Leśniczówce Pranie!

  W dniach od 1 do 3 października 2021 r. po raz ósmy w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 400 instytucji z całego kraju.

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Dawno dawno temu, według starych ksiąg w XVI wieku, żył nad rzeczką niedaleko Jańsborka myśliwy o imieniu Janik. Rozporządzał on starą karczmą i młynem, które nabył od Zakonu po śmierci ich poprzedniego dziedzica Stefana Młynarza. W ciągu kilku lat zdobył sławę, która obiegła całą puszczę Piską i zyskał opinię jednego z najlepszych myśliwych..