Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Zawalił się dach i ściana w budynku mieszkalnym

  Bełcząc – zawalony dach i ściana szczytowa w budynku mieszkalnym

  Silny wiatr poważnie uszkodził konstrukcję budynku we wsi Bełcząc pod Białą Piską.

  W dniu dzisiejszym o godz. 8:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Piszu wpłynęło zgłoszenie o zawalonym dachu w budynku mieszkalnym. Według informacji uzyskanych od mieszkańców, zdarzenie miało miejsce dwa dni wcześniej.

  Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej, zastano część zawalonego dachu w budynku jednorodzinnym oraz przewrócony na zewnątrz szczyt budynku. Elementy konstrukcyjne dachu znajdowały się na stropie budynku, mocno go obciążając (widoczne były ugięcia belek stropowych oraz pęknięcia na suficie).

  Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygrodzeniu teren taśmą ostrzegawczą oraz umieszczeniu tablic informacyjnych “nieupoważnionym wstęp wzbroniony”. Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy Nadzoru Budowlanego po oględzinach wystawili protokół o zakazie użytkowania budynku jednorodzinnego i budynku gospodarczego oraz nakazie rozbiórki obiektów. Urząd Miejski w Białej Piskiej zapewnił mieszkańcom budynku lokal zastępczy w Bemowie Piskim.

  Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też:

  4_0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Wygrali w osłabieniu! 4:0 Mazura Pisz z czerwoną kartką

  Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2021/22 w wykonaniu Mazura Pisz już za nami. Drużyna Seniorów otworzyła sezon piłkarski meczem Rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była drużyna tuż “zza miedzy”, czyli MKS Ruciane Nida.

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Zuchwały Janik Snopek kontra upiór znad Jegocina

  Opowieść, którą zaraz przeczytacie prawi o tym jak dzielny założyciel wsi Snopki Janik Snopek, staje twarzą w twarz z upiornym wodnikiem. Dawno dawno temu, według starych ksiąg w XVI wieku, żył nad rzeczką niedaleko Jańsborka myśliwy o imieniu Janik. Rozporządzał on starą karczmą i młynem,

  Dni Pisza – Koncert Reggaeside, DizzKats, Oscar Rockenberg

  Wczoraj na Dniach Pisza zespół Reggaeside zagrał niebywały koncert. Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Wystąpili również: DizzKats Oscar Rockenberg Djka DizzKats elektryzuje nowoczesną muzyką zarówno młodych jak i starszych mieszkańców miasta Pisz Katarzyna Sobiech Dyrektor w Piskim Domu