Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

  Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

  (zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

  Żeglarze z PMOS Pisz na podium Mistrzostw Świata we Włoszech

  Cadeci z PMOS Pisz na podium w Pucharze Świata we Włoszech

  Żeglarze z PMOS Pisz stanęli na podium Mistrzostw Świata w żeglarskiej klasie Cadet we Włoszech. W regatach zorganizowanych przez klub Fraglia Vela Riva wystartowało sześćdziesiąt załóg. Aż dwanaście spośród nich, stanowiły załogi Reprezentacji Polski. Osiem z nich to przedstawiciele klubu MKS Dwójka Warszawa, dwie załogi z klubu PMOS Pisz i dwie z MKŻ Mikołajki. (Polski Związek Żeglarski)

  Początkowo wychodziliśmy na wodę, na wyścigi o godzinie trzynastej, ale gdy zaczęło brakować wiatru, organizatorzy w kolejnych dniach przełożyli wyścigi na 8:30 rano, więc już o 5:30 mieliśmy pobudkę. Dla naszych zawodników było trochę mało wiatru, ale mimo to regaty w wykonaniu reprezentacji Polski były na bardzo wysokim poziomie. Same regaty stały przez długi czas pod znakiem zapytania. Organizatorzy dość późno zdecydowali, że jednak się odbędą i to w formule otwartej, czyli bez kwalifikacji. Dało to nam mało czasu na przygotowanie się do tego wyjazdu, ale mimo to do Włoch pojechała reprezentacja złożona z dwunastu polskich załóg – powiedziała Anna Golec, trenerka wicemistrzyń świata.

  Anna Golec, trenerka wicemistrzyń świata.

  Żeglarze z grupy CADET trenujący w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Piszu zdobyli brązowy medal w Mistrzostwach Świata 2021.

  Krystian Krysiak wywalczył brązowy medal wraz z Zofią Sienkiewicz, z którą zwykle nie tworzą jednej załogi:
  Zwykle żegluję z Kamilą Stępień, która ze względów prywatnych nie mogła wystartować w tych regatach. Złożyliśmy więc załogę z Zofią Sienkiewicz i mieliśmy praktycznie tylko kilka dni treningowych przed Mistrzostwami Świata. Bardzo szybko się zgraliśmy i dobrze nam szło, choć emocje były aż do ostatniego wyścigu. Były szanse na wyższe lokaty, ale cieszę się z tego trzeciego miejsca. Chcę podziękować bardzo moim trenerom i przede wszystkim mamie, dzięki której ten wyjazd był w ogóle możliwy. O tym, że mistrzostwa się odbędą, dowiedzieliśmy się na koniec maja. Nie było na ten cel zaplanowanych pieniędzy i to właśnie mama chodziła na spotkania ze sponsorami, szukała finansowania gdzie się dało i w efekcie zorganizowała ten wyjazd – powiedział brązowy medalista Mistrzostw Świata w klasie Cadet.

  W dniach 3 lipca – 6 sierpnia na jeziorze Garda we włoskiej Fraglia Vela Riva rozegrano Mistrzostwa Świata w klasie Cadet z udziałem reprezentantów Pisza.


  Krystian Krysiak i Zosia Sienkiewicz stanęli na podium, zdobywając brązowy medal.

  10 miejsce dla Anastazjii Pastuszki i Zosi Zachłowskiej.

  Wideo z zawodów jest dostępne poniżej oraz w serwisie YouTube Tutaj.

  Gratulujemy młodym sportowcom, ich rodzicom oraz trenerom!

  Źródło: PZZ Polski Związek Żeglarski, fot. Polski Związek Żeglarski, cadet.sails, Józef Bak, Tadeusz Swerpel

  Tagi:

  Autor wpisu:

  Komentarze

  Zobacz też: