Facebook

Poinformuj nas

Coś się wydarzyło? Czujesz się wzburzony? Poinformuj nas o tym.

[contact-form-7 id="17612"]

Pokaż swoją firmę i zyskaj klientów na Piskim!

(zrobisz to w mniej niż 30 sekund)

Znamy odpowiedź Prezesa Spółki Mazurski Kurczak w sprawie Piskiej inwestycji

Znamy odpowiedź Prezesa Spółki Mazurski Kurczak w sprawie Piskiej inwestycji

Teren przeznaczony pod przetwórnię drobiu, która miała powstać w Piszu został oficjalnie wystawiony na sprzedaż przez Spółkę Mazurski Kurczak. Skontaktowaliśmy się z Prezesem Spółki Mazurski Kurczak aby uzyskać więcej informacji na temat inwestycji oraz powodu sprzedaży gruntu. Wkrótce Pan Prezes udzielił nam więcej informacji na ten temat.

W archiwalnym ogłoszeniu opublikowanym na stronie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogliśmy przeczytać, że:

“15 grudnia 2016 roku Spółka MAZURSKI KURCZAK otrzymała Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Piszu na działce o powierzchni 4,39 ha powstanie nowoczesny zakład uboju i przetwórstwa drobiu. W wyniku realizacji inwestycji poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości 24 mln zł oraz zatrudnionych będzie 70 nowych pracowników. Planowane zakończenie inwestycji to 31.12.2020 r.

Niestety do realizacji planowanej inwestycji nie doszło. Natomiast grunt przeznaczony pod tą inwestycję został wystawiony na sprzedaż. Temat opisaliśmy szerzej >Tutaj< .

Poniżej zamieszczamy lokalizację działki inwestycyjnej, która jest na sprzedaż. Natomiast treść ogłoszenia, która jej dotyczy dostępna jest na stronie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej > Tutaj < .

Działka wystawiona na Sprzedaż przez Spółkę Mazurski Kurczak

Działka wystawiona na Sprzedaż przez Spółkę Mazurski Kurczak. Działka: 281603_4.0001.1431/15 – Źródło: geoportal360.pl

Redakcja Piski.pl rozmawiała telefonicznie z Panem Janem Skrypoczko – Prezesem Spółki Mazurski Kurczak. Prezes spółki był bardzo pomocny i zgodził się udzielić odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Dziś (22 Lipiec 2021r.) otrzymaliśmy wiadomość zwrotną wraz z odpowiedziami na zadane pytania. Pytania zadane przez Piski.pl i odpowiedzi udzielone przez Jana Skrypoczko – Prezesa Spółki z o.o. Mazurski Kurczak możemy przeczytać poniżej.

1. Czy SPÓŁKA MAZURSKI KURCZAK lub SPÓŁDZIELNIA DROBIARSKA “MAZURSKI KURCZAK 2” posiada stronę internetową lub jakieś oficjalne miejsce w internecie gdzie można przeczytać o firmie np. opis działalności, oferta firmy, itp. ? (Trudno znaleźć w internecie jakiekolwiek informacje o firmie poza informacjami związanymi z KRS.)

– Spółka MAZURSKI KURCZAK i SPÓŁDZIELNIA DROBIARSKA „MAZURSKI KURCZAK” nie posiadają strony internetowej.

2. Czy zamieszczona poniżej grafika to oficjalny logotyp Spółki Mazurski Kurczak? (Jeżeli firma posiada logo lub inne materiały graficzne reprezentujące firmę, to będziemy wdzięczni za przesłanie.)

Działka wystawiona na Sprzedaż przez Spółkę Mazurski Kurczak

– Tak. Załączone logo jest oficjalnym logotypem Spółki Mazurski Kurczak.

3. Czy Spółka Mazurski Kurczak prowadziła z Panem Andrzejem Szymborskim (Burmistrz Miasta Pisz) rozmowy w których firma zapewniała o stworzeniu miejsc pracy w wyniku planowej inwestycji? (Rzekomo, była informacja o stworzeniu 150 miejsc pracy w I etapie inwestycji, oraz 400- 500 w II etapie inwestycji.)

– Planowaliśmy, że na początku działalności firma będzie zatrudniała 100-150 osób. W dalszych etapach mieliśmy zwiększać zatrudnienie.       

4. Czy Spółka Mazurski Kurczak przy próbie realizacji inwestycji w Piszu napotkała jakieś trudności lub brak odpowiedniego wsparcia i pomocy ze strony lokalnej administracji samorządowej Gminy i Miasta Pisz oraz Powiatu Piskiego? 

– Nie napotkaliśmy się na żadne trudności ze strony Gminy Pisz.

5. Czy Spółka Mazurski Kurczak pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji, na terenie Gminy i Miasta Pisz ? Jeżeli tak, to z jakich powodów Spółka nie zdecydowała się na wykorzystanie dofinansowania (lub co w tym przeszkodziło)?

– Spółka pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji. Ze względu na bardzo trudną sytuację drobiarstwa w Polsce (niska opłacalność produkcji drobiarskiej) oraz epidemię COVID-19 nie zdecydowaliśmy się na realizację inwestycji, a co za tym idzie na wykorzystanie dofinansowania.

6. Dlaczego Spółka Mazurski Kurczak zdecydowała się wystawić na sprzedaż nieruchomość gruntową mieszczącej się w obrębie Miasta Pisz i Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej?

– Zdecydowaliśmy się na sprzedaż z powodu rezygnacji z realizowanej inwestycji.

7. Czy Spółka Mazurski Kurczak w związku inwestycją na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uzyskała jakieś straty lub benefity, np. w postaci zwolnienia z podatku dochodowego?

– Nie uzyskaliśmy żadnych benefitów, jak również nie ponieśliśmy żadnych strat.

8. Czy Spółka Mazurski Kurczak w procesie inwestowania na terenie Gminy i Miasta Pisz oraz Powiatu Piskiego dostrzegła jakieś wady lub zalety inwestowania na tych terenach? (Odp. na to pytanie pozwoli nam spojrzeć na Pisz i Powiat Piski z punktu widzenia inwestora i ewentualnie wpłynąć na poprawę lokalnych warunków do inwestowania.)

– Gmina Pisz jest przyjazna inwestorom. Od wielu lat nie podwyższane są w niej podatki od nieruchomości i gruntów, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Potencjalni inwestorzy mogą liczyć na wsparcie władz gminy Pisz i pracowników Urzędu Miejskiego w Piszu, na każdym etapie realizacji inwestycji.

Dziękujemy Prezesowi Spółki z o.o. Mazurski Kurczak za udzielenie nam odpowiedzi i profesjonalny kontakt.

Z udzielonej wypowiedzi wynika, że na zatrzymanie inwestycji miała wpływ trudna sytuacja drobiarstwa w Polsce (niska opłacalność produkcji drobiarskiej) oraz epidemia COVID-19.

Sprawdziliśmy tą informacje i w listopadzie 2020 roku Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz alarmowała, że sytuacja polskich producentów drobiu jest dramatyczna.

Ceny w skupie żywca kurcząt rzeźnych osiągnęły w tych dniach najniższe poziomy w najnowszej historii naszego drobiarstwa, a sprzedaż eksportowa mięsa, którego w Polsce jest zbyt dużo przynosi większości przedsiębiorstw drobiarskich straty – alarmowała Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Źródło: KIPDiP

Mamy nadzieję, że kolejne inwestycje w Piszu spotka bardziej przychylny los.

Tagi:

Autor wpisu:

Komentarze

Zobacz też: